oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(różni autorzy; dps.pl 26.05.2008)

Szczecin

(aut. ma - Gazeta Wyborcza 1.05.2008)

Efekty pracy niepełnosprawnych szczecinian zobaczyć i usłyszeć będzie można podczas dwudniowych obchodów Dnia Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie. W niedzielę 4 maja na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w godz. od 13.30 do 17 obejrzeć można prace plastyczne. Będą gry, zabawy, konkursy i poczęstunek, a w sali Bogusława wspólny koncert grup i orkiestr z Polski i Niemiec (o godz. 15).

W poniedziałek członkowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (organizatorzy dni) zapraszają do swojej siedziby uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz szczecińskich szkół medycznych.

 

więcej...


Bydgoszcz

(aut. kb - Gazeta Wyborcza 5.05.2008)

Wystawa prac niepełnosprawnych, msza św. oraz koncert, podczas którego zbierano pieniądze na ratowanie chorej ośmiolatki - tak świętowano w poniedziałek w Bydgoszczy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

więcej...


Białystok

(aut. tp - Gazeta Wyborcza 6.05.2008)

Kilkaset osób przeszło we wtorek ulicami Białegostoku w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Impreza została zorganizowana już po raz szósty z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie "Aktywni" w Białymstoku.

 

więcej...


Rybnik

(aut. is - Gazeta Wyborcza 8.05.2008)

Na rybnickim rynku, tak jak w całej Europie, głośno i kolorowo obchodzono w czwartek jubileuszowy, X Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Niepełnosprawni mogli podziwiać na rybnickim rynku m.in. tańczących górali

 

Europejski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych świętowali już po raz drugi, Rybnik obchodził go po raz dziesiąty.

Na rynku spotkało się ponad 350 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Zaczęło się od mszy świętej, potem w niebo poleciało 300 balonów z informacją o święcie, a każdy uczestnik imprezy dostał od organizatorów tulipana

 

więcej...


Gdańsk

(aut. Izabela Jopkiewicz - Gazeta Wyborcza 11.05.2008)

Długi Targ tętnił wczoraj życiem za sprawą festynu integracyjnego "Jesteśmy razem". Zabawa odbyła się z okazji Pomorskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, a przygotowali ją pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdańsku.

Najpierw bohaterowie festynu przedefilowali przez ul. Długą z towarzyszeniem bębnów i dzwonków, później odegrali kilka przedstawień ulicznych. Na scenie pojawili się m.in. strongmani Jarosław i Jacek Dymek (ten drugi wcielił się również w rolę Elvisa Presleya i śpiewał jego rock`n`rolle) oraz wychowankowie Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

 

więcej...