oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Teresa Miłoszewska - CKiWM "Światowid" /dps.pl 25.08.2009)

 

W dniach od 31 sierpnia do 5 września 2009 r. w Stegnie realizowane będą Międzynarodowe Warsztaty Artystyczno - Terapeutyczne.

W warsztatach wezmą udział osoby niepełnosprawne oraz terapeuci, pedagodzy z Niemiec, Rosji i Polski. Z każdego kraju 15-osobowa grupa. Różnorodność zajęć oraz bogaty program warsztatów sprzyjać będą integracji, wymianie doświadczeń w zakresie pracy terapeutycznej i artystycznej.

Warsztaty realizowane będą w grupach, część zajęć adresowana jest do wszystkich uczestników, niektóre z nich są skierowane do młodzieży, inne – do terapeutów.

W programie znalazły się m.in. warsztaty dotyczące seksualności osób niepełnosprawnych, warsztaty z arteterapii, edukacja przez ruch, warsztaty poświęcone metodom i formom pracy z osobami z autyzmem.

W trakcie pobytu w Stegnie goście z zagranicy wezmą udział w wycieczce do Elbląga, podczas której odwiedzą placówki prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz obejrzą elbląską Starówkę.

Dla uczestników warsztatów organizatorzy przygotowali również inne atrakcje: wizytę w Kątach Rybackich i udział w wernisażu prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego IMPRESJE, wycieczkę autokarową do trójmiasta oraz ognisko, dyskotekę, degustację potraw kuchni polskiej.

 

Organizatorami warsztatów są Stowarzyszenie Kulturalne VIVA ART w Elblągu oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" w Elblągu. Partnerami w realizacji projektu są Społeczna Organizacja Wsparcia i Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Ruczejok" z Zielonogradska oraz "Ohne Barrieren" z Rostocku.

 

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Robert Bosch Stiftung i Fundacji Batorego.