oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Hanna Szymkiewicz – TZMO; dps.pl 30.06.2011)

 

Seniorzy z Torunia mogą wziąć udział w warsztatach z zakresu prewencyjnych i psychologicznych umiejętności unikania zagrożeń. Warsztaty odbędą się  w ramach Pikniku Zdrowotnego Seni organizowanego przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA we wtorek, 5 lipca, na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

 

Osoby, które chcą posłuchać porad  psychologa Straży Miejskiej w Toruniu dotyczących zasad bezpieczeństwa w  domu, środkach komunikacji miejskiej czy na zakupach, powinny przyjść o godz. 11.30 do Sali Kominkowej w Domu Harcerza. Dodatkowo seniorzy dowiedzą się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz gdzie szukać pomocy, gdy do niej dojdzie. Podczas zajęć zostanie również omówiony tzw. profil psychologiczny potencjalnej ofiary, który może predysponować daną osobę do stania się osobą pokrzywdzoną. 

Dodatkowo, na Rynku Staromiejskim odbędzie się pokaz samoobrony, podczas którego instruktor samoobrony Straży Miejskiej w Toruniu zaprezentuje kilka prostych technik, dzięki którym można się obronić przed każdym napastnikiem.  Pokaz zaplanowano na godz. 12.30.

Więcej informacji o Pikniku Zdrowotnym Seni na stronie SENI