oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Teresa Miłoszewska - CSE Światowid; dps.pl 31.08.2012)

 

 

Zarezerwuj czas 6 i 7 września. Właśnie w  tych dniach w Kinie Światowid odbędzie się Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i ja. Wstęp bezpłatny.


Festiwal Filmowy Integracja Ty i ja powstał po to, żeby przybliżać tematykę niepełnosprawności. Mają w tym pomóc filmy o życiu i problemach osób niepełnosprawnych. Impreza odbędzie się już po raz 9. w kinach studyjnych w całej Polsce.

W ramach festiwalu Integracja Ty i ja zaprezentowane zostaną następujące filmy:

6 września, godz. 18.00

 1. Najlepsza forma mojego życia  reż Piotr Sobczak, czas 24,5'
  Uparty, ambitny, kochający sport- niepełnosprawny biegacz Zbyszek Stefaniak. Dokument pokazuje, jak poruszający się o kulach sportowiec trenuje po to, żeby startować w biegach maratońskich w całej Europie. Trenuje w samotności, żeby nie być samotnym.
 2.  Sportowiec, reż. Paweł Słomkowski, czas 16'
  Prawdziwy sportowiec to człowiek, który staje na linii startu i to jakie miejsce zajmie zależy tylko od niego, a nie od tego jak mocny jest jego przeciwnik. Portret prawdziwego sportowca – Piotra Truszkowskiego.
 3.  Przemiany, reż Gondek, czas 30'
  To poemat dokumentalny opisujący rozmowy, jakie prowadzili ze sobą uczestnicy warsztatów pantomimy dla osób niesłyszących. Do rozmów używali przeróżnych narzędzi: od rąk po krzesła. Rzadziej posługiwali się słowami.

7 września, godz. 18.00

 1. Ołówek , reż. Joanna Frydych, czas 11'
  Pani Katarzyna jest ciężko chora. Kiedyś pełna życia kobieta, dziś została uwięziona we własnym ciele. Bez pomocy innych nie jest w stanie wykonywać najprostszych czynności, a jednak nie poddaje się i ciągle walczy o życie.
 2.  "Cataplexy" , reż John Salcido, USA, czas 7,5 min.
  Sidney Sanders cierpi na katapleksję, rzadką chorobę, z powodu której gdy się zakochuje, jego ciało doznaje nagłego paraliżu. Żeby nie ryzykować, zdaje się na pozbawione głębszych emocji, płatne świadczenia seksualne - dopóki pewnej nocy nie okaże się, że call girl, która stoi u jego progu, jest jego przyjaciółką z dawnych lat.
 3.  Imagine the sky , reż. B.Kornetzky, czas 83'
  Filozoficzny dokument, będący portretem uczniów szkoły Milton Margai dla niewidomych dzieci we Freetown, w Sierra Leone. Akcja filmu rozgrywa się wokół zaimprowizowanego na terenie szkoły sądu. Porywczy, ślepy jak mityczna bogini sprawiedliwości sędzia przesłuchuje uczniów w sprawie domniemanych przestępstw. Głównym tematem okazuje się jedzenie i to czy dany uczeń miał łyżkę. Uczennice opowiadają w dodatku swoje alegoryczne historie, w których główną postacią w opowieści o stworzeniu świata może być pająk, a pawian jest wcieleniem zła. Dowiadując się prawdy i rekonstruując fakty odkrywamy ulotny świat wyobraźni niewidomych nastolatków w zachodniej Afryce.


 
Więcej o festiwalu można przeczytać na www.integracjatyija.pl
 
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w imieniu CSE Światowid, Teresa:)

--
Teresa Miłoszewska

 

Kierownik Działu Edukacji Kulturalnejbr> Pełnomocnik Dyrektora ds. Organizacji Pozarządowych
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel. +48 55 611 20 65, fax. +48 55 611 20 60
e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl
www.swiatowid.elblag.pl