oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz W tym roku na scenie Białostockiego Teatru Lalek pokazało się około trzystu artystów z prawie 40 zespołów z całej Polski. Uczestnicy chwalili sobie "nową" scenę, która ma wiele zalet w porównaniu z Filharmonią, gdzie impreza odbywała się rok temu.

Działające w Białymstoku stowarzyszenie na rzecz twórców niepełnosprawnych Nike zorganizowało także wystawę rękodzieła. Można było kupić obrazy: malowane, haftowane i prace na szkle wykonane przez twórców niepełnosprawnych.

Uczestnicy przeglądu dostali drewniane czerwono-złote statuetki Pinokia, wystrugane przez niepełnosprawnych, a od wiceprezydenta Białegostoku Bogusława Dębskiego dyplomy i puchary. Rozdano też dziesiątki pluszowych żabek, które specjalnie na przegląd od lutego szyli podopieczni warsztatów terapii zajęciowej. "Spotkanie w Białymstoku, którego symbolem jest Pinokio, to dla niepełnosprawnych podopiecznych domów pomocy społecznej niepowtarzalna okazja prezentacji swoich umiejętności muzycznych czy teatralnych, zabawy, poznania nowych kolegów, ale i spotkania z przyjaciółmi" - powiedziała Iraida Kaśkiewicz - organizator imprezy i dyrektor DPS przy ul. Baranowickiej w Białymstoku.

Sensację wywołał jeden z uczestników spotkania, który grał znane melodie na zwykłej plastikowej butelce po napojach.

Dla pracujących z podopiecznymi terapeutów spotkanie to forum wymiany doświadczeń. Spotkanie ma również wymiar integracyjny. Uczestnikami opiekują się wolontariusze. W tym roku po raz pierwszy w przeglądzie uczestniczył zespół z Holandii, który przyjechał w ramach współpracy miast Białystok i Eindhoven.

To największa w północno-wschodniej Polsce prezentacja dorobku artystycznego niepełnosprawnych - poinformowała dyrektor Kaśkiewicz.