oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz 5 Dom Pomocy Społecznej z Łodzi zaprasza na V (jubileuszowy) Festiwal Sztuk Wszelakich, który zorganizowany zostanie w dniach 4-15 XI 2002.

Festiwal Sztuk Wszelakich jest cyklicznym świętem twórców niepełnosprawnych, ich opiekunów i sympatyków. Głównym celem Festiwalu jest zapobieganie izolacji i marginalizacji osób niepełnosprawnych - mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego, poprzez promocję ich twórczości artystycznej wśród osób sprawnych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla realizacji tego celu organizatorzy skupiają wokół idei Festiwalu twórców, ich opiekunów, krytyków i miłośników sztuki, przedstawicieli władzy państwowej i samorządowej, szkoły oraz instytucje pozarządowe.

Patronat nad Festiwalem Sztuk Wszelakich sprawuje Wojewoda Łódzki.

Program festiwalu

Szanowni Państwo

Tak niedawno, z wielką tremą, otwieraliśmy Pierwszy Festiwal Sztuk Wszelakich - skromny, dwudniowy, realizowany u naszych przyjaciół w Centrum Kultury Młodych. Trwał dwa dni. W zapełnionej po brzegi sali mieściła się również wystawa prac plastycznych. Jeszcze wtedy nikt nie przewidywał, że wspomagani duchowo przez przyjaciół z Paradnej i Kosynierów, trafimy w przysłowiową dziesiątkę. Trafiliśmy. Dziś Festiwal Sztuk Wszelakich to dwutygodniowe święto wszystkich. Niepełnosprawni prezentują swoje dokonania nie tylko na scenie gościnnego KLUBU GARNIZONOWEGO, ale również w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach. Prace plastyczne prezentowane są w gościnnych progach TEATRU MUZYCZNEGO, w Filiach MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI ŁÓDŹ - GÓRNA. Wydawane są kartoniki poetyckie i zeszyty literackie Koła Pisarzy i Poetów Niepełnosprawnych KAMENA. Poruszone Festiwalem środowisko organizuje liczne przeglądy, festiwale tematyczne, wystawy oraz imprezy rekreacyjno-rozrywkowe. Sam Festiwal, który od samego początku przekroczył granice miasta, teraz systematycznie zdobywa białe plamy na mapie wielkiego województwa łódzkiego. A wszystko to dlatego, że razem, potrafimy zdziałać więcej i lepiej.

ORGANIZATORZY