oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz Pejzaż ogórkiem malowany

Na pierwszy rzut oka Wystawa Rysunku Dziecięcego, którą od wczoraj można oglądać w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź Górna przy ul. Cieszkowskiego, nie różni się niczym szczególnym od innych tego rodzaju ekspozycji. Tematem prac młodych autorów jest najczęściej martwa natura, jesienne wrażenia, ulubiona zabawka, rzadziej jakaś bardziej rozbudowana historia. Zdumiewa za to bogactwo technik niektórych kolaży, bo trudno je nawet nazwać rysunkami.

Wśród najbardziej oryginalnych tworzyw zauważyliśmy np. roztarty ogórek i zaschniętą, ciekawie popękaną masę na ciasto, powleczone farbami.

Niezwykłe prace dzieci, podopiecznych specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, specjalnych przedszkoli i szkół, środowiskowych domów samopomocy i zakładów rehabilitacyjnych są częścią VI Festiwalu Sztuk Wszelakich Osób Niepełnosprawnych, który potrwa do końca listopada.

aut. mawi Dziennik Łódzki 13.11.2003

Festiwal rozpoczęty

Jeszcze nigdy nie widziałem tylu pięknych i różnorodnych prac. Ale nie dziwi mnie to, bo widziałem jak one powstają i widziałem zachwyt w oczach ich twórców � powiedział Karol Chądzyński, wiceprezydent Łodzi podczas inauguracji VI Festiwalu Sztuk Wszelakich Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczna szósta edycja festiwalu odbywa się w Europejskim Roku Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczęła ją Międzynarodowa Wystawa Prac Plastycznych i Rzemiosła.

Poza pracami wychowanków i pensjonariuszy domów pomocy z Łódzkiego, możemy podziwiać dzieła twórców niepełnosprawnych z Ziemi Kłodzkiej, Czech i Bułgarii.

Życzę wam, abyście nie poprzestawali w pasji tworzenia i abyście pokazywali, że jesteście � witał wszystkich Sylwester Pawłowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Na uroczystość otwarcia do Teatru Muzycznego przybyli mieszkańcy domów pomocy z opiekunami. Na wystawie zaprezentowały się m.in. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Stemplewa z pracami o UE, wykonanymi dowolną techniką oraz Środowiskowy Dom Samopomocy �Bobrowniki� z pracami na temat jesieni.

Swoje dzieła pokazują też pensjonariusze �Kochanówki�, domów pomocy społecznej �Włókniarz�, Podgórna, Wiśniowa Góra i innych. Prace zostały wykonane z wikliny, malowane na szkle i drewnie, ułożone z liści, wyszyte, wykonane ze sznurka, skóry.

Niepełnosprawność nie może być powodem wykluczenia ze społeczności - mówią organizatorzy. Festiwal potrwa do 30 listopada.

ZAPRASZAMY !!