oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Rusza II edycja Festiwalu Piosenki Zaczarowanej "...A na tym Rynku w Krakowie...".

Od 15 stycznia 2006 r. przyjmowane są zgłoszenia do II edycji ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Zaczarowanej "...A na tym Rynku w Krakowie...". Do konkursu mogą stanąć wszystkie osoby niepełnosprawne, których pasją jest śpiew. Najlepsi zaśpiewają w finale na Rynku w Krakowie z największymi gwiazdami polskiej piosenki. Patronat i opiekę artystyczną nad Festiwalem roztoczyła Irena Santor.

Anna Dymna zwraca się uczestników konkursu: "W ogólnopolskich eliminacjach może wziąć udział każdy kto pięknie śpiewa! Trzeba tylko się odważyć! Nagrać i wysłać zwykłą kasetę video z wykonaną przez siebie ulubioną piosenką. Czekamy na was! Wspólnie pokażmy, że muzyka pomaga przełamać wszelkie bariery�.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie koncert finałowy, który 17 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie poprowadzą: Anna Dymna i Zbigniew Zamachowski. Dwugodzinną transmisję z koncertu przeprowadzi Program 2 TVP. Podczas koncertu dwanaścioro finalistów festiwalu (sześć osób do 16 roku życia i sześciu starszych finalistów) zaprezentuje największe przeboje polskiej piosenki występując w duetach z zaproszonymi gwiazdami. W finale wystąpią ci, którzy pomyślnie przejdą przez eliminacje i półfinały. W eliminacjach może wziąć udział każda utalentowana wokalnie osoba niepełnosprawna. Do półfinałów profesjonalne jury wybierze 30 osób, które przyślą najciekawsze pod względem artystycznym kasety video.

Organizatorami Festiwalu Piosenki Zaczarowanej są: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizja Polska oraz Narodowe Centrum Kultury.

Festiwal ma doprowadzić do odnalezienia wśród osób niepełnosprawnych uzdolnionych wokalistów, którzy udowodnią, że wózek lub wada wzroku nie przeszkadza w pięknym, dobrym technicznie i interpretacyjnie śpiewaniu. Chcemy dać szansę tym, którzy w drodze do rozgłośni radiowych i firm płytowych stali dotąd na przegranej pozycji ze względu na swoją niepełnosprawność.

Zeszłoroczna - I edycja przedsięwzięcia udowodniła, że jest to możliwe. Do konkursu wystartowało ponad 370 osób. Finalistów oklaskiwało kilkanaście tysięcy osób na Rynku oraz ponad 3 miliony telewidzów. Festiwal zmienił ich życie, dalej rozwijają pasje muzyczne, coraz odważniej radzą sobie na profesjonalnej scenie. W Wigilię Telewizyjna Dwójka wyemitowała koncert "Zaczarowane Kolędy" z ich udziałem. Jedna z finalistek � Ewa Lewandowska pojawi się w epizodzie w filmie "Bezmiar Sprawiedliwości" u boku takich sław jak Danuta Stenka czy Artur Żmijewski. Darek Bernatek właśnie nagrał płytę z piosenkami Niemena. Wszyscy Finaliści zgodnie przyznają, że udział w Festiwalu dał im wiarę w siebie i swoje marzenia.

Konkurs ma jednak pomóc nie tylko laureatom. Ma się także przyczynić do zmiany wizerunku wszystkich osób niepełnosprawnych, pokazać, że sztuka to przestrzeń, która najlepiej łączy ludzi.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane pomiędzy 15 stycznia a 28 marca. Formularz zgłoszeniowy i wszelkie niezbędne informacje dla uczestników konkursu są dostępne na stronie internetowej www.zaczarowana.pl .

Na pytania czekamy także pod numerem telefonu (0- 22) 547 87 91 oraz adresem e-mail: zaczarowana@tvp.pl .

Zgłoszenia należy przysyłać na adres:
Festiwal Piosenki Zaczarowanej
Telewizja Polska S.A.
ul. Woronicza 17 blok L 2
00-999 Warszawa


DO UCZESTNIKÓW:

Drogi śpiewający Przyjacielu!!!

II edycja Festiwalu Piosenki Zaczarowanej już ruszyła!

Zapraszamy Cię do niezwykłej przygody, w niezwykłą podróż do krainy zaczarowanej piosenki. Czy widziałeś latem wielki koncert na Rynku w Krakowie? Tłumnie przybyłą publiczność, wielkie gwiazdy i radość na twarzach tych, którym udało się dostać do Finału Festiwalu Piosenki Zaczarowanej? Teraz Twoja kolej! Łap swoją szansę na wielką przygodę!

Jeśli natura obdarzyła Cię pięknym głosem, słuchem i darem śpiewania, bądź z nami! Wyśpiewaj swoje uczucia, radość, miłość, cierpienie! Wyśpiewaj siebie! Podziel się sobą z innymi! Daj sobie szansę, daj szansę innym poznać twój talent! Musisz się tylko odważyć!

Rusza II edycja Festiwalu Piosenki Zaczarowanej, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizję Polską, Instytut Adama Mickiewicza i PFRON.

Czekamy na ciebie! Jeśli znajdziesz się w finałowej 12tce, spotkasz się z prawdziwymi gwiazdami piosenki! Zaśpiewasz z nimi na Rynku w Krakowie. Oceniać Cię będzie profesjonalne Jury! Patronat i Opiekę Artystyczną nad Festiwalem objęła pani Irena Santor! Koncert Finałowy poprowadzą Ania Dymna i Zbyszek Zamachowski, a zobaczą go miliony widzów telewizyjnej Dwójki!

Wyślij do nas kasetę VHS lub płytę DVD z wykonaną przez siebie ulubioną piosenką oraz zgłoszenie do konkursu. Stań do prawdziwej rywalizacji z najlepszymi, bez obaw, bez taryfy ulgowej! Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie www.zaczarowana.pl . Na pytania czekamy także pod numerem telefonu (0-22) 547 87 91.

Bądź z nami! Spróbuj! Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz oglądać to wszystko na ekranie telewizora, czy też razem z nami przeżyjesz tę zaczarowaną przygodę!

Na zgłoszenia czekamy do 28 marca pod adresem:

Festiwal Piosenki Zaczarowanej
Telewizja Polska S.A.
Ul. J. P. Woronicza 17 blok L2
00-999 Warszawa


Festiwal Piosenki Zaczarowanej

Kontakt: (22) 547 87 90, (22) 547 87 91; e-mail: biuro.festiwalowe@zaczarowana.pl

WSZYSTKIE INFORMACJE: www.zaczarowana.pl