oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. psz, Komputer Świat 18.07.2006/ samsung.pl; dps.pl 20.07.2006)

 

Co prawda nie wiemy, kiedy wejdzie do sprzedaży ani jaka będzie jego cena, ale cieszymy się że jest. Nowy i na dodatek nowatorski telefon komórkowy firmy Samsung - Touch Messenger. Specjalny telefon umożliwiający korzystanie przez osoby niewidome i niedowidzące...

Touch MessengerOto tekst o tym nagrodzonym produkcie ze strony Samsunga:

Telefon komórkowy przystosowany do obsługi brajla dla niewidomych i niedowidzących (nazwa modelu: Touch Messenger) zdobył Złotą Nagrodę Industrial Design Excellence Awards (IDEA) - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego.

Touch Messenger to produkt zaprojektowany przez jedno z centrów wzornictwa koncernu - Samsung Design China w Szanghaju.

Touch Messenger umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym wysyłanie i otrzymywanie wiadomości tekstowych w postaci zapisu brajlem. Przyciski rozmieszczone w układzie 3×4 są jednocześnie klawiaturą ze znakami brajla, a wiadomości tekstowe mogą być odczytywane na znajdującym się poniżej "wyświetlaczu" brajlowskim.

Oczekuje się, że wprowadzenie tego produktu na rynek zdecydowanie podniesie jakość życia osób niewidomych i niedowidzących, których liczbę na świecie ocenia się na 180 milionów.

W ciągu ostatnich 10 lat Samsung zdobył największą liczbę nagród (35 nagród od 1997 r.) w konkursie IDEA dystansując konkurencję w branży.

Samsung Global Design Network

Globalną sieć Samsung Global Design Network tworzą ośrodki wzornictwa Samsung Electronics działające w sześciu miastach i pięciu krajach: w San Francisco i Los Angeles (USA), Londynie (Wielka Brytania), Tokio (Japonia), Mediolanie (Włochy) i w Szanghaju (Chiny).