oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje coraz to nowe metody szkolenia pracowników firm, które zobowiązane są do przesyłania dokumentów drogą internetową.

Dla tych, którzy nadal boją się trudności przy stosowaniu tej nowej metody otwarto testową stronę internetową. Problem jedynie w tym, że samo skorzystanie z niej już wymaga pewnej znajomości obsługi komputera, a hasło "internet" nie powinno u chcącego się douczyć, budzić zgrozy...

Witryna umożliwia płatnikom składek ćwiczebne przesyłanie dokumentów - poinformowało 20 sierpnia 2001 roku biuro prasowe ZUS. Aby zapoznać płatników składek z nowym elektronicznym systemem przekazywania dokumentów, ZUS przygotował serwis internetowy, za pomocą którego można przesyłać dane do Zakładu. Zanim elektroniczna forma przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych stanie się obowiązkowa, płatnicy mają możliwość przećwiczenia procedur za pomocą witryny testowej.

Serwis pełni rolę edukacyjną, materiały przesłane tą drogą nie będą przetwarzane przez ZUS. Strona służy tylko do zapoznania się z procedurą i do testowania sposobu przesyłania dokumentów.

Adres strony testowej w Internecie to: http://dokumenty.szkolenia.zus.pl

Programy, niezbędne do korzystania z witryny, płatnicy mogą pobrać ze stron ZUS: http://www.zus.gov.pl/o_prawna.zip
http://www.zus.gov.pl/o_fizyczna.zip
lub z serwera Centrum Certyfikacji dla ZUS (FTP).

Szczegółowa instrukcja korzystania z serwisu ZUS znajduje się na stronie: http://www.zus.gov.pl/makieta.htm

czytaj też... (nasz poprzedni materiał na ten temat)

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 lipca 2001 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełnić płatnicy składek przekazujący dokumenty ubezpieczeniowe
w formie dokumentu elektronicznego poprzez teletransmisję danych - czytaj...