oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(mat. nadesłany; dps.pl 14.09.2008)

 

 

Wspaniale jest fotografować. Wspólnie nauczymy się jak zrobić ciekawe zdjęcie i poćwiczymy jak fotograficznie patrzeć na to co nas otacza. Spróbujemy też zrozumieć jak działa aparat i co może się nam przydać, co zabrać, gdy wybieramy się fotografować. Przy okazji poznamy najważniejsze opcje jakie oferują nam współczesne aparaty. Nauczymy się także, jak pora dnia, dzień, noc czy pogoda wpływają na nasze zdjęcia. Oglądniemy również zdjęcia bardzo znanych i dobrych fotografów. Dzięki temu, będziemy czuć się pewniej biorąc do ręki aparat, a nasze zdjęcia będą ciekawsze i lepsze.

 

Możliwie najbardziej ściśle związane zagadnień warsztatów z rzeczywistością i praktyką, uczymy się poprzez działanie.

 

Zajęcia prowadzone w ten sposób, aby uczestnicy mogli w jakiejś formie wyrazić swą opinię o prowadzonych spotkaniach, a także swe preferencje i potrzeby.

 

Zadania fotograficzne do wykonania, przykłady np. krajobraz, przyroda - zwierzęta, rośliny. Zwierzęta a człowiek – zależność. Człowiek przy pracy – rolnik, kucharka, ogrodnik.

Portret – zdjęcie pozowane. Zachód/wschód słońca.

 

Wspólne omówienie wykonanych fotografii, każdy powinien coś o swoich zdjęciach powiedzieć, grupa jak najbardziej może zabierać głos w rozmowie.

 

Przy okazji warsztataów:

  • Poznajemy się wzajemnie i uczymy zrozumieć siebie oraz innych
  • Uczymy się nowych rzeczy i wspólnie coś robimy
  • Przygotowujemy coś dla siebie i/lub dla innych.

 

 

PROGRAM (zagadnienia do wyboru):

  • APARATY I SPRZĘT FOTOGRAFICZNY – jak to działa
  • OBRAZ FOTOGRAFICZNY - podstawowe zasady budowania ciekawego zdjęcia (co ma być w którym miejscu), zdjęcia kolorowe a czarno - białe
  • FOTOGRAFIA CYFROWA – podstawy pracy ze zdjęciem na komputerze
  • PODSTAWY HISTORII FOTOGRAFII - znani fotografowie i ich fotografie
  • FOTOREPORTAŻ – fotografowanie dla potrzeb gazet
  • PLENER - fotografowanie w świetle dziennym oraz fotografia nocna
  • KONSULTACJE REALIZACJI TEMATÓW I OMÓWIENIE

Program warsztatów jest tworzony na bazie autorskiego programu, w oparciu o konkretne potrzeby zainteresowanych. W przypadku pejzażu i architektury - plenery w okolicach Tuchowa i Tarnowa. Uczestnicy pracują na swoim sprzęcie. Czas trwania zajęć można modyfikować w zależności od potrzeb zainteresowanych.

Prowadzący, autorzy programów: absolwent Dziennikarstwa, fotograf publikujący w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza". Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – Grzegorz Kubit oraz absolwent Dziennikarstwa, fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl   Grzegorz Data.

KONTAKT: gkubit@o2.pl