oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz (aut. CKiWM Światowid 8.12.2008; dps.pl 10.12.2008)

Stowarzyszenie Kulturalne Viva art w Elblągu oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid zapraszają koordynatorów i przedstawicieli organizacji oraz instytucji współpracujących, bądź zamierzających rozpocząć współpracę z wolontariuszami na bezpłatne seminarium połączone z warsztatami na temat prawnych aspektów wolontariatu. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 grudnia o godz. 10 w Galerii Nobilis centrum Światowid.

Podczas seminarium omówione zostaną kwestie związane z regulacją prawną wolontariatu – obowiązujące przepisy prawne, porozumienia o współpracy z wolontariuszami, ubezpieczenia, wypadki podczas pracy wolontariackiej.

Zajęcia warsztatowe, które poprowadzą Ewa Zabłocka-Krasowska i Agnieszka Chmielewska dotyczyć będą także zmian planowanych w nowelizacji Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie. Ponadto poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące wolontariatu pracowniczego i europejskiego.

Seminarium oraz warsztaty realizowane będą w ramach projektu Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej, dofinansowanego ze środków PFRON oraz Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Wstęp jest wolny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc do 10 grudnia należy potwierdzić udział: telefonicznie pod numerem 055 611 20 65 lub drogą elektroniczną : teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl