oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Beata Wentura-Dudek - Targi Kielce /dps.pl 1.04.2010)

 

baner banner

 

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się jubileuszowa dziesiąta edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Medycznego REHMED-EXPO. Przyczyną tego jest nie tylko jubileusz wystawy, bogata oferta wystawców, a co za tym idzie szeroka grupa odbiorców, ale również program imprezy, który z roku na rok jest coraz bogatszy.

Ponad 3 tysiące osób odwiedziło kielecki REHMED – EXPO w 2009 roku. Targi Rehabilitacji i Sprzętu Medycznego są drugą, co do wielkości imprezą tej branży w Polsce i największą w jej południowej części. Podczas X wystawy odbędzie się Międzynarodowy Kongres Naukowy pod hasłem "Pomóżmy lepiej żyć”. Program konferencji przygotowany został tak, aby znalazły się w nim zagadnienia aktualne i ważne dla wielu specjalności medycznych, a w tym współczesnej fizjoterapii i rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń narządu ruchu.  W kongresie wezmą udział wybitni specjaliści z Polski jak również goście z zagranicy, a wśród nich prof. Pavel Kolář z Czech, prof. Thomas Kohl z Niemiec, dr. Georges THUILLEUX z Francji, dr med. Berhnard Ehmer z Niemiec oraz dr Vladimir Sashkov, dr Nelly Selverova , dr Oxana Krysyuk , dr Olga Kuznetsova  z Rosji. Uczestnicy kongresu będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej pediatrii społecznej (zagadnienia sprawności psychomotorycznej), skoliozy, oparzeń (leczenia operacyjne i fizykalne), neurobiologii (plastyczność mózgu) oraz kardiologii (rehabilitacja i fizjoterapia w kardiologii oraz medycyny sportowej).

 

Podczas targów REHMED-EXPO odbędą również liczne imprezy sportowe, do udziału w których zapraszamy wychowanków i podopiecznych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Szkół Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz jednostek skupiających niepełnosprawnych. Od lat najwięcej uczestników gromadzi Dystansowy Bieg Integracyjny, w którym w ubiegłym roku wzięło udział około 200 osób. Trasa zawodów prowadziła po terenach wystawowych i ulicach przyległych do terenu Targów Kielce - w sumie około 2000 m. Idąc śladem ubiegłego roku również i tym razem odbędzie się Turniej Boccia skierowany głownie do osób z porażeniem mózgowym oraz pokaz piłki siatkowej na siedząco.

 

Więcej o Targach REHMED –EXPO 2010 na stronie www.targikielce.pl