oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Monika Stolarczyk - Expo Silesia; dps.pl 28.02.2011)


 

 

logoJuż w pierwszych dniach marca, od 3-go do 5-go, w Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Rehabilitacji RehMedika, których tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem transplantologii. Wydarzenie targowe obejmuje szeroką prezentację ofert z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, diagnostyki oraz medycyny ratunkowej.

 

Oddzielną tematyką wystawy będzie również prezentacja ofert dla Seniorów i warsztaty z treningów pamięci czy wykorzystania Internetu przez osoby dojrzałe oraz konferencja na temat kondycji społecznej i zdrowotnej tej grupy.  

 

Akcja TAK! dla Transplantologii organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Transplantologii Serca „Koło” Zabrze jest głównym wydarzeniem towarzyszącym targom RehMedika. Jej cel to promowanie idei transplantologii i dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o potrzebie wyrażania zgody na pobieranie narządów, a co za tym idzie przełamywanie stereotypów myślenia w tej kwestii. Uzupełnieniem akcji będzie specjalnie przygotowany panel dyskusyjny poświęcony tematyce transplantacji.

 

W ramach targów odbędzie się również konferencja pt. „Przebudzenie – Uśmiechnij się do mnie” organizowana przy współpracy z Fundacją Hearts World Wide. W konferencji wezmą udział lekarze, rehabilitanci, młodzież ze szkól medycznych, studenci, rodziny osób będących w śpiączce. Podczas dyskusji poruszone zostaną także zagadnienia związane z porażeniami mózgowymi, autyzmem oraz delfinoterapią. 

 

Kolejną propozycją w programie targów RehMedika będzie konferencja ELAMED-u „Leczenie fizykalne ran” z udziałem przedstawicieli m. in.: Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej SUM w Katowicach, Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń UM w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Katowicach.

 

W tym samym terminie odbędą się także premierowe wydarzenia w kalendarzu Expo Silesia: wystawa dla Seniorów, połączona z Forum 60+ i konferencją „Czy jesteśmy gotowi na starość?”, poświęcona kondycji społecznej i zdrowotnej ludzi dojrzałych. Na wystawie dla Seniorów pojawią się oferty firm branży medycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, turystycznej i rozrywkowej. W targach wezmą również udział organizacje i stowarzyszenia seniorów, a na specjalnie przygotowanych panelach osoby starsze będą mogły dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu podczas spotkania ABC Internetu dla „młodych duchem”, jak ćwiczyć pamięć i jak aktywnie korzystać ze specjalnie przygotowywanych ofert dla tej grupy wiekowej.  

 

Więcej informacji nt. targów można znaleźć na stronie: www.rehmedika.pl  

 

Kontakt w sprawie targów:

 

Ludmiła Wołczuk – Menedżer Projektu

tel. kom. 510 031 698;

e-mail: ludmila.wolczuk@exposilesia.pl