oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

W kościele parafialnym Najświętszej Rodziny w Zakopanem, odbyła się msza św. w intencji członków koła zakopiańskiego, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Po mszy św. otwarto wystawę prac plastycznych oraz wystawiono jasełka w wykonaniu dzieci z ośrodka. Od dwudziestu pięciu lat, Podhalańskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przewodzi jego założyciel - Andrzej Sekuradzki. Kilka dni temu, za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, został nagrodzony medalem św. Brata Alberta.

- Ta nagroda jest dla mnie wielkim zaskoczeniem - przyznał podczas wczorajszych uroczystości Andrzej Sekuradzki, w rozmowie z "Gazetą Podhalańską". - Oczywiście jest to nagroda szczególna, biorąc pod uwagę osoby wcześniej nią nagradzane.

Przypomnijmy, że Kapituła Medalu św. Brata Alberta od 1997 roku dorocznie przyznaje swoje prestiżowe medale. Laureatami za rok 2002 zostali: Prof. Andrzej Zoll, Rzecznik Praw Obywatelskich,

Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski z Gdańska, dr Bohdan Aniszczyk z Wrocławia, Zdzisław Maj z Krakowa oraz Andrzej Sekuradzki - założyciel ośrodka dla niepełnosprawnych w Zakopanem, zrzeszającego obecnie ponad 270 rodzin z całego Podhala. Dla podhalańskiego środowiska rodziców dzieci niepełnosprawnych Andrzej Sekuradzki jest wielkim autorytetem moralnym.

- Dzięki jego działalności, społeczeństwo dostrzega nasze dzieci - twierdzą rodzice dzieci z ośrodka na Kamieńcu. Kierownikowi placówki zawdzięcza się nie tylko jej powstanie, ale i ciągły jej rozwój, w tym Warsztaty Terapii Zajęciowej, których działalność można było podziwiać podczas otwarcia wczorajszej wystawy.

Warsztaty jak i zajęcia teatralne mają na celu osiągnięcie przez podopiecznych maksymalnej dojrzałości społecznej oraz samodzielności. Rocznicę 25 -lecia powstania ośrodka niepełnosprawnych w Zakopanem podopieczni chcą uczcić pielgrzymką do Ojca Świętego, tym bardziej, że rok 2003 ogłoszono "Europejskim rokiem osób niepełnosprawnych".

GAB - Gazeta Krakowska

więcej...