oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Jeśli masz pomysł, jak ułatwić życie niepełnosprawnym w mieście, zgłoś się do konkursu.

Konkurs ma trzy kategorie: architektoniczną (chodzi o propozycję, która przystosuje konkretny obiekt dla osób niepełnosprawnych); komunikacyjną (jak usprawnić środki transportu dla potrzeb osób niepełnosprawnych); społeczną (pomysły, które pozwolą osobie niepełnosprawnej aktywnie uczestniczyć w życiu miasta).

Programy zgłaszane przez instytucje powinny być już zrealizowane. We wniosku konkursowym trzeba oprócz danych pomysłodawcy, należy opisać program i jego cel. Wszystko musi się zmieścić na najwyżej 5 stronach formatu A-4.

Dokumenty można przynosić do Biura Prezydenta Miasta Gdyni (pok. 114 na I p.) do końca marca br. Zwycięzcę wyłoni kapituła konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone podczas specjalnej gali 25 maja.

Nagrodą jest Medal Prezydenta Miasta Gdyni oraz prawo do używania logo "Gdynia bez barier" na wszystkich obiektach, produktach i papierze firmowym nagrodzonego.

W poprzednich edycjach konkursu Medale Prezydenta Miasta Gdyni dostali np. Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Nauczycielskiej 5 za zbudowanie podjazdu dla niepełnosprawnych; Ewa Kopytyńska za tłumaczenie na język migowy musicali w Teatrze Muzycznym; Kazimierz Leśniewski - warsztat Rowerów Nietypowych TROP za rower dla każdego oraz roweroterapię; Gdyńska Szkoła Społeczna za nauczanie integracyjne dzieci niewidomych i niedowidzących na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.