oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Dariusz Kampka ma 36 lat i cierpi na porażenie mózgowe. Nie dał się chorobie i udowodnił, na co go stać. Jest właścicielem firmy i jednym z pięciu finalistów ogólnopolskiego plebiscytu "Człowiek bez barier"

Konkurs zorganizowali magazyn osób niepełnosprawnych "Integracja" i Telewizja Polska. - Mówi się, że niepełnosprawni marudzą, są roszczeniowi. Chcieliśmy pokazać pozytywne przykłady takich osób i zintegrować środowisko lokalne - mówi Irena Machlowiec z "Integracji".

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano pięciu finalistów: jeżdżącego na wózku Sławomira Piechotę (byłego wiceprezydenta Wrocławia), Beatę Wachowiak-Zwarę (pełnomocnika prezydenta Gdyni ds. osób niepełnosprawnych), Ireneusza Betlewicza z Ostródy (artystę malującego ustami i nogami), Piotra Dukaczewskiego z Warszawy ( byłego wicemistrza świata w szachach dla niewidomych). W tym gronie znalazł się również raciborzanin Dariusz Kampka.

Do plebiscytu zgłosił go młodszy brat Paweł. - Należy mu się - uśmiecha się Paweł.

Dariusz walczył z chorobą przez całe życie. Najpierw nietrafne diagnozy, bolesne badania, kilka operacji. Potem długoletnia rehabilitacja. Z domu do szpitala, ze szpitala do domu i tak w kółko. - Lewą nogę miałem o 9 cm krótszą. A teraz proszę - tylko 8 mm różnicy - chwali się Dariusz. Nadal ma jednak problemy z chodzeniem, poruszaniem dłońmi i mówieniem.

W podstawówce był rodzynkiem - sam wśród zdrowych dzieci. Potem ogólniak i matura. Na studia medyczne nie dostał się. Pani w dziekanacie nawet nie przyjęła jego dokumentów. Poszedł więc do studium wieczorowego i znalazł pracę na poczcie w Katowicach. Codziennie ładował paczki do pociągów. Po szkole został księgowym, prowadził finanse kilku firm. Otworzył własny biznes i w całej Polsce handluje stalą. Zatrudnia 12 osób. Nigdy nie starał się o rentę, nie prosił o pomoc. Sam podaję rękę innym w potrzebie. Nie lubi opowiadać o swojej chorobie i problemach. Dziewczyny, muzyka i piłka nożna to lepsze tematy.

Głosujemy na Darka!

Na Darka można głosować, wysyłając SMS o treści: 4 na numer 7198 (koszt: 1 zł + 22 proc. VAT) albo mail na adres: czlowiekbb@integracja.org (trzeba podać imię, nazwisko i adres do wiadomości redakcji). Można też wysłać kartkę pocztową: Magazyn "Integracja", ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa, z dopiskiem "Człowiek bez barier".

Wrocławski radny, były członek Zarządu Miasta, został w poniedziałek laureatem ogólnopolskiego plebiscytu "Człowiek bez barier 2003". Zdobył 6283 głosy

Wyniki zostały ogłoszone w Warszawie po godz. 14. Sławomir Piechota był jedynym wrocławianinem, który przeszedł do finału. Organizatorzy nie ujawnili, ile głosów dostali pozostali czterej finaliści. W plebiscycie wzięły udział 43 osoby z całej Polski. Zorganizował go magazyn "Integracja" i TVP.