oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Magdalena Bierowiec - ECOD; dps.pl 26.10.2012)


Fundacja „Razem Zmieniamy Świat” ogłasza konkurs, w którym do wygrania jest 50.000 zł na projekty edukacyjne dla rodzin i opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych.

Wnioski można składać do 22 listopada.


Celem konkursu jest wyłonienie wartościowych projektów edukacyjnych skierowanych do osób, które opiekują się w domu swoimi niesamodzielnymi bliskimi. Przed tym trudnym zadaniem co roku staje w Polsce ogromna liczba rodzin, których bliscy nie są w stanie funkcjonować samodzielnie ze względu na zaawansowany wiek, niepełnosprawność lub przewlekłą chorobę.


Często rodziny i bliscy muszą przeorganizować swoje życie, żeby zająć się swoim rodzicem, małżonkiem lub inną bliską osobą. Robią to w sposób intuicyjny, bez fachowej pomocy i porady, co przypłacają własnym zdrowiem i pogarszającą się kondycją zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Dlatego tak ważne jest wskazanie im konkretnych rozwiązań i przekazanie fachowych informacji pomocnych w codziennej opiece. Skutkiem takiego wsparcia powinno być podniesienie jakości życia osób niesamodzielnych przebywających w domu. Jest to szczególnie ważne z obliczu coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa.


Najciekawsze projekty edukacyjne mają szansę na zdobycie dofinansowania o łącznej puli 50 tys. zł. Zgłoszenia można przesyłać do 22 listopada 2012 roku.

O dofinansowanie swoich projektów mogą się ubiegać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne oraz instytucje działające na rzecz osób niesamodzielnych lub opiekunów osób niesamodzielnych.


Regulamin oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.damy-rade.info.

Fundacja Razem Zmieniamy Świat, która jest organizatorem konkursu – została założona w 2011 roku przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA. Ten krok to naturalna konsekwencja dotychczasowych społecznych działań TZMO SA, które będą kontynuowane na coraz większa skalę.