oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Agnieszka Pochrzęst - Gazeta Wyborcza 6.01.2009; dps.pl 17.02.2009)

Seniorzy z Żoliborza mogą iść do wybranej restauracji albo kawiarni i zamówić kawę lub herbatę za złotówkę. - Teraz mogę wyciągnąć koleżankę na plotki do lokalu. Latami, żeśmy do nich nie wchodzili, bo nie było nas stać.

Restauracja Zaułek Smaków przy Felińskiego. Przy stoliku siedzą cztery starsze osoby i rozmawiają. Zamówiły kawę i herbatę. Ponieważ mają karnety z pomocy społecznej, zapłacą za nie po złotówce.

Na Żoliborzu są trzy restauracje - Żywiciel, Zaułek Smaków oraz Rozmaryn - w których seniorzy w wyznaczonych godzinach (zazwyczaj do południa) mogą zamówić gorące napoje w promocyjnej cenie. Karnety na kawę i herbatę za złotówkę dostają z Ośrodka Pomocy Społecznej na Żoliborzu. Miesięcznie korzysta z nich ok. 300 osób. Ośrodek nie dopłaca do napojów, ich sfinansowanie to sprawa właścicieli lokali.

Kawa i herbata za złotówkę przysługuje wszystkim seniorom mieszkającym na Żoliborzu, czyli kobiecie powyżej 60. roku życia i mężczyźnie powyżej 65 lat (wysokość dochodów nie jest brana pod uwagę przy wydawaniu karnetów).

 

więcej...