oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Konkursy, kabaret, muzyka, teatr i dobre jedzenie, czas na rozmowy i poznanie nowych przyjaciół - tak wygląda każda impreza Gaudium et Spes, czyli Radość i Nadzieja. Po raz kolejny - jak co miesiąc od półtora roku - odbyła się ona w sobotę w Audytorium Parnassos Biblioteki Śląskiej.

Twórcami spotkań integracyjnych są: radiowiec Mariusz Grzegorz Orłów i Marek Plura, niepełnosprawny mieszkaniec Katowic. Promują ideę bycia ze sobą - a nie koło siebie oraz terapię przez śmiech. Widząc reakcję gości podczas występu kabaretu Dno można było być pewnym, że terapia się powiodła.

- Zapraszamy na imprezę ludzi ze wszystkich środowisk i zakątków regionu. Udział biorą osoby niepełnosprawne, bo to one same zagospodarowują pierwszą część imprezy. Zwykle mamy kabarety, recytacje, wystawy prac niepełnosprawnych - mówi Mariusz Grzegorz Orłów.

W imprezie uczestniczyli również młodzi wolontariusze ze śląskich szkół, władze Katowic, regionu, przedstawiciele Kościoła, nauczyciele. Jak mówią twórcy spotkań - uczą się bycia razem, pomagając sobie nawzajem oraz wspólnie się bawiąc. Pomiędzy imprezami poznani na nich ludzie i przedstawiciele różnych instytucji pomagają - każdy na swój sposób - potrzebującym. W tym roku, w związku z przypadającym w 2003 roku Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych, pomoc może być większa. Program rządowy umożliwia dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych różnych przedsięwzięć.