oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich świętuje

Jest ich 42. Są młodzi i nietypowi. Zamiast szaleć na dyskotekach przesiadują ze staruszkami, wysłuchują ich długich historii i zwierzeń. Do tego mówią, że ...to fajne

Poznański oddział Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich świętuje dziś rok działalności w naszym mieście. 42 wolontariuszy odwiedza 32 podopiecznych, najmłodsi mają ponad 50 lat, najstarsza osoba liczy sobie prawie 96 wiosen. - Część odwiedzamy w domu, część w domach pomocy społecznej. Wiele osób przychodzi do nas na spotkania i imprezy - tłumaczy Agnieszka Antczak ze stowarzyszenia. Zajęcia odbywają się w siedzibie przy al. Wielkopolskiej 29: wtorek to dzień muzyki rozrywkowej, w środę jest mowa o krajach Europy, w czwartek podopieczni grają w brydża, a piątek uczą się francuskiego. - Swoje umiejętności będą mogli wykorzystać w czasie wycieczki do zamku w Achy (60 km pod Paryżem), jaką zorganizujemy - zaznacza Antczak.

Stowarzyszenie Les Petits Freres des Pauvres wywodzi się bowiem z Francji. Powstało tuż po wojnie w Paryżu i pomagało osobom zagubionym i biednym. Z czasem skoncentrowało się na pomocy duchowej. W ciągu roku poznańscy wolontariusze zorganizowali wiele imprez okolicznościowych: spotkania świąteczne, walentynki, pierwszy dzień wiosny. We wtorek będą świętować - w Chybach. Wysłuchają porad policjanta i geriatry, będą mogli zmierzyć ciśnienie krwi, zjeść grochówkę i wspólnie się pobawić.