oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Dom dwóch pokoleń - dzieci z Domu Dziecka nr 9 i osoby w podeszłym wieku zamieszkają obok siebie...

Przy ulicy Bednarskiej został wczoraj oddany do użytku dom wielopokoleniowy "Bednarska". Zamieszkają w nim dzieci z Domu Dziecka nr 9, a osoby w podeszłym wieku będą mogły korzystać z domu dziennego pobytu. Zorganizowana zostanie także siedziba Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę oraz środowiskowe centrum inicjatyw. � Przeprowadzka potrwa do przełomu września i października. Zamieszka tu 37 dzieci w wieku od 7 do 18 lat. Mam nadzieję, że dla naszych wychowanków kontakt z osobami starszymi będzie bardzo korzystny � powiedziała Ewa Świętosławska, dyrektor domu dziecka. Budynek, stojący w parku im. Hibnera, został odrestaurowany dzięki pomocy władz Stuttgartu. W listopadzie 2003 roku zobowiązała się do jej udzielenia pani burmistrz Gabriele Mueller-Trimbusch. Strona niemiecka dała ponad 255 tys. euro. Urząd Miasta Łodzi dopłacił do inwestycji 800 tys. zł.

(mg) - Dziennik Łódzki

Dom pokoleń

W Łodzi otwarto wczoraj pierwszy w Polsce dom wielopokoleniowy "Bednarska". Zamieszkają w nim podopieczni domu dziecka, a w ciągu dnia przebywać będą osoby starsze i samotne. Powstnie placówki to wspólna inwestycja dwóch miast � Łodzi i Stuttgartu. Koszt: około 2 mln złotych.

11-letni Tomek Rybiński, był wczoraj bardzo szczęśliwy. Zamiast na rozpoczęcie roku szkolnego przyszedł zobaczyć dom, w którym wkrótce zamieszka.

� Widziałem już pokoje i łazienki. Podoba mi się boisko i górka w ogrodzie � cieszył się piątoklasista.

Do domu przy ul. Bednarskiej na początku października wprowadzi się 37 dzieci w wieku od 7 do 18 lat z placówki przy ul. Dąbrowskiego 40a.

Dom wielopokoleniowy "Bednarska" powstał w ramach projektu Rady Miejskiej Stuttgartu "Porozumienie i pojednanie z miastami partnerskimi w Europie Środkowej i Wschodniej". Jednym z partnerów będzie Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Na przygotowanie projektu 255 tys. euro dało miasto partnerskie Łodzi � Stuttgart, a 800 tys. zł � Urząd Miasta Łodzi.