oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. Kalina Celińska - Gazeta Wyborcza 25.09.2007 ; dps.pl 3.10.2007))

 

Radna Zielonej Góry Eleonora Szymkowiak (PiS) zapytała na sesji, czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mógłby zafundować swoim podopiecznym darmowy wstęp do agencji towarzyskiej

- Czy miasto może kupić bony na usługi w agencji towarzyskiej dla swoich mieszkańców? - zapytała podczas wczorajszej sesji w zielonogórskim ratuszu Eleonora Szymkowiak, radna PiS. - Proszę się nie śmiać. Nic, co ludzkie, nie jest nam obce - upominała. - Ja nie pytam tak sobie. Jest taka pani i ona ma tyle potrzeb, że to się w głowie nie mieści. Kobieta z wyższym wykształceniem. Mieszka sobie w trzypokojowym mieszkaniu i ciągle od miasta czegoś chce. A jak jej się tego nie daje, to się zaczyna awantura. Doszło do tego, że wszystkie jej skargi musi rozpatrywać kancelaria prawna wynajęta przez miasto - tłumaczy. W przyszłym miesiącu ma odbyć się kolejna rozprawa w sądzie. Zielonogórzanka oskarża placówkę o naruszenie jej godności osobistej.

Wioleta Haręźlak, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za sprawy społeczne: - Znam tę panią. To prawda. Prosiła już o różne rzeczy, chociażby o nowe zęby. A teraz twierdzi, że ma potrzebę, no... innej natury.

- A co Pani sądzi o pomyśle finansowania takich usług?

- Bez komentarza - ucięła pani wiceprezydent.

W kuluarach urzędnicy głośno jednak rozprawiali na ten temat. - Może niech radna sprecyzuje, o co pyta. Bo co prawda prostytucja jest nielegalna, ale jak chodzi tylko o masaż, to może w ramach rehabilitacji uda się załatwić - żartowali.

- Dajcie mi święty spokój - próbowała odpędzić się od nagabujących Irena Danowska, dyrektor MOPS. - Ludzie proszą o różne rzeczy. Ostatnio wpłynął wniosek o samochód osobowy, bo kogoś nogi bolą. Na to pieniędzy nie ma. Powiem inaczej: ustawa tego nie przewiduje, więc odmawiam po prostu. W tej sprawie też - tłumaczy. W biurku dyrektor MOPS leżą już wnioski o DVD, video, telewizor plazmowy, telefony komórkowe.

Z pomysłu śmieje się także radny LiD Edward Markiewicz. Przyznaje jednak, że jest gotów na dyskusję. - Dlaczego nie. Skoro w Niemczech to rozwiązanie się sprawdza, to czemu nie u nas. Jak słyszałem, korzystają z tego osoby niepełnosprawne - informuje radny Markiewicz.

Adam Urbaniak, przewodniczący Rady Miasta: - To już poważniejszych spraw nie ma. Ludzie, bez przesady!

Na co pieniądze mogą się znaleźć? - Dajemy na żywność, leki, opał, odzież. W tym okresie także na przybory szkolne. W ramach PFRON dopłacamy do turnusów rehabilitacyjnych. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby z prośbą o sfinansowanie wyrobienia dowodów osobistych. Jeśli nie mają dochodów, to za to też płacimy. W końcu muszą mieć ten dokument - komentuje dyrektor MOPS.

Eleonora Szymkowiak, radna PiS zarzeka się jednak, że wniosku o talon do agencji towarzyskiej nie popiera. - Nigdy w życiu! Tylko pytałam.