oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Szanowni Państwo ! Drodzy Przyjaciele !

W imieniu kilkudziesięciu organizacji pozarządowych i domów pomocy społecznej z całej Polski, zwracamy się o wsparcie naszego apelu do parlamentarzystów.
Otóż w chwili obecnej wprowadzana jest ustawa, która pod pozorem oszczędności ma wyrzucić z Warsztatów Terapii Zajęciowej ponad 1000 osób niepełnosprawnych, głównie sierot mieszkających w domach pomocy społecznej. Dla tych ludzi jest to absolutna katastrofa.
Paradoksem jest fakt, ze rok w którym osoby niepełnosprawne będą wyrzucane jest ogłoszony przez Unię Europejską Rokiem Niepełnosprawnych !!!

6 grudnia br. o godz. 13.00 za zgodą Urzędu Miasta Krakowa wyruszy Marsz Protestacyjny podopiecznych domów pomocy społecznej, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Marsz wyruszy spod Krzyża Katyńskiego pod Wawelem w Krakowie, a następnie przejdzie ul. Grodzka na Rynek Główny, skąd ul. Floriańską uda się na plac Matejki pod Pomnik Grunwaldzki i grób Nieznanego Żołnierza. Zakończenie marszu nastąpi pod Urzędem Wojewódzkim, gdzie na ręce Wojewody Małopolskiego zostanie wręczony protest przeciwko wspomnianej ustawie oraz przeciwko projektom Ministerstwa Pracy i Biura Pełnomocnika Rządu ds. Niepełnosprawnych.

Wszystkie bliższe informacje wraz z apelem i lista organizacji wspierających protest znajdują się na stronie internetowej http://www.albert.krakow.pl
Znając Państwa życzliwość i zaangażowanie społeczne prosimy o poparcie naszego protestu oraz o szerokie udostępnienie go innym osobom i środowiskom.
Prosimy o medialne wsparcie naszej inicjatywy, gdyż wyrzucenie z dniem 1 stycznia 2003 r. mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie dla osób niepełnosprawnych prawdziwą katastrofą.

Serdecznie pozdrawiamy.

Szczęść Boże !

Za organizatorów Marszu Protestacyjnego
mgr Katarzyna Malara
mgr Malgorzata Godek-Wójcik
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski


Fundacja im. Brata Alberta
Radwanowice 1
32-064 Rudawa
tel/fax 012/ 283-90-80, 283-87-59, 0602/ 791-780
http://www.albert.krakow.pl
Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach
http://www2.gazeta.pl/klasa/2,37407,-3968,P_SZKOLA_Z_KLASA.html