oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Caritas Archidiecezji Katowickiej jest największym przedsiębiorstwem kościelnym w Polsce z rocznym przepływem 27 mln zł oraz liczącym się pracodawcą (800 zatrudnionych osób). Zajmuje się ludźmi potrzebującymi wszelkiej pomocy. Uczy, jak znaleźć drogę życiową w chaosie świata, nie poddać się cierpieniu i goryczy. Jej pracę ukazuje zaprezentowany wczoraj informator, wydany staraniem Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

- Instytucja diecezjalna Caritas to nie tylko urzędy różnego rodzaju, ale też setki osób niosących posługę miłości w 300 parafiach. Służących, jak to ujął Jan Paweł II, ,rozszerzaniu wyobraźni miłosierdzia". Chciałbym im za tę służbę podziękować - powiedział wczoraj metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń.

Wraz z dyrektorem katowickiej Caritas, ks. Krzysztofem Bąkiem, metropolita katowicki wymieniał wczoraj przyszłe pola działania instytucji. Będzie ona nieść szczególną pomoc w miastach biedy, jak Siemianowice, głównie bezrobotnym, chorym, samotnym starszym ludziom, wymagającym opieki dzieciom. W planach jest także utworzenie funduszu stypendialnego dla młodzieży z ubogich rodzin i wsparcie dla bezrobotnych absolwentów.

(BS) -
Dziennik Zachodni

Przeczytaj też:

Kościół jest w stanie przejąć publiczne ośrodki pomocy społecznej (aut. asz, kai; Trybuna Śląska 7.02.2003, DPS Forum 12.02.2003)