oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Córki Piotra Janaszka odchodzą z fundacji Mielnica. To skutek konfliktu w zarządzie fundacji.

Olga Janaszek-Serafin i Zuzanna Janaszek-Maciaszek odchodzą z fundacji Mielnica. Wczoraj o swojej decyzji siostry poinformowały dziennikarzy. Córki założyciela fundacji Piotra Janaszka były w zarządzie fundacji od 1999 r.

- Podjęłyśmy chyba najtrudniejszą decyzję w naszym życiu - tłumaczyły dziennikarzom siostry Janaszek. Obie nie chciały mówić o powodach rezygnacji. Naciskane powiedziały jedynie, że "wyczerpały się pewne, chyba wszystkie możliwości współpracy z fundatorem".

Andrzej Obalski, fundator, który pod koniec lat 80. zakładał Mielnicę razem z doktorem Piotrem Janaszkiem, w rozmowie telefonicznej z "Gazetą" nie używał słowa konflikt. Nie ukrywał jednak, że chodzi o kłopoty w zarządzie. - Musimy wyjaśnić sobie pewne rzeczy w tym gronie - mówi Obalski, pełniący jednoosobowo rolę Zgromadzenia Fundatorów.

Fundacja Mielnica jest jedną z pierwszych fundacji powstałych w Polsce po 1989 r. Znana jest ze swojej działalności nie tylko dzięki organizowanym od kilkunastu lat turnusom rehabilitacyjnym dla niepełnosprawnych w Mielnicy koło Skulska. Od kilku lat fundacja organizuje Abilimpiadę, czyli Olimpiadę Umiejętności Osób Niepełnosprawnych, a także "Koncert dla Każdego", podczas którego znane w regionie osobistości występują na scenie na rzecz niepełnosprawnych. Oficjalnie siostry Janaszek chcą odejść z zarządu 20 września. Wcześniej w Mielnicy wezmą jeszcze udział w otwarciu kolejnego dzieła fundacji, czyli gospodarstwa agroturystycznego prowadzonego przez niepełnosprawnych.

Zobacz również...