oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Starostwo planuje uruchomić w starym poszpitalnym budynku w Gostyninie dom pomocy społecznej dla osób psychicznie chorych.

Przypomnijmy: do podgostynińskiego Kruka oddziały zabiegowe, czyli chirurgia, intensywna terapia, blok operacyjny, a także ginekologia z położnictwem przeprowadziły się stamtąd parę miesięcy temu (ich uroczyste otwarcie odbyło się w piątek).

Teraz kilkukondygnacyjny gmach prawie w centrum miasta stoi pusty. - Ma kilkadziesiąt lat i wymaga remontu, który może pochłonąć nawet 3 mln zł - mówi starosta gostyniński Jan Baranowski. Dodaje, że starostwa, którego roczny budżet to w sumie ok. 25 mln zł, nie stać na wyłożenie takiej kwoty. - Liczymy więc na inne źródła, pertraktujemy z kilkoma instytucjami, ale to jeszcze wczesny etap rozmów - zaznacza Baranowski.

Powiat prowadzi rozmowy m.in. z samorządowcami z Warszawy. Jeśli wyłożyliby część pieniędzy na modernizację, z DPS-u mogliby korzystać mieszkańcy stolicy. Planuje się, aby mogło w nim przebywać 90 pensjonariuszy; obecnie tylko w powiecie gostynińskim na miejsce w takiej placówce czeka 100 osób.