oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. AND - Głos Wielkopolski 15.06/25.06.2007; dps.pl 27.06.2007)

Kalisz - Strajk w Domu Pomocy Społecznej?

Solidarność działająca w kaliskim Domu Pomocy Społecznej szykuje się do protestu. Związkowcy od kilku miesięcy domagają się podwyżek wynagrodzeń. Jeszcze w lutym pismo w tej sprawie zostało wystosowane do prezydenta miasta. Podwyżki mieliby otrzymać wszyscy pracownicy. W piśmie, przewodnicząca Komisji Zakładowej, Małgorzata Wieczorek wskazuje na niskie płace pracowników Domu Pomocy Społecznej.

- Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Kalisza dowiedzieliśmy się, że podwyżki są przyznane, ale tylko jednej i to wcale nie najliczniejszej grupie zawodowej. O pracujących w ciężkich warunkach i za bardzo niskie płace pracownikach innych grup zawodowych zapomniano - mówią związkowcy.

Jan Mosiński, przewodniczący kaliskiej "Solidarności'' proponuje, aby pilnie podjąć negocjacje, których wynikiem będzie wypracowanie rozwiązania problemu płacowego, które zadowoli obie strony.

AND - Głos Wielkopolski 15.06.2007


Kalisz - Protest w Domu Pomocy Społecznej

Jest szansa, że nie dojdzie do strajku w jedynym kaliskim Domu Pomocy Społecznej. Pracownicy placówki od kilku miesięcy domagają się podwyżek, ale bezskutecznie. Miałby one objąć wszystkich pracowników placówki, tymczasem władze miasta zaproponowały je tylko jednej i to nie najliczniejszej grupie zawodowej zatrudnionej w DPS. O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

- Jestem po rozmowach z prezydentem miasta i wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na drodze do porozumienia - mówi Jan Mosiński, szef kaliskiej "Solidarności''. - Wyjaśniliśmy sobie kilka kwestii i mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie. A prostestować możemy bardzo długo, bo nasz fundusz strajkowy jest spory. Najważniejsze jednak, że rozmawiamy o problemie. Do rozmów wrócimy po najbliższej sesji Rady Miejskiej Kalisza, która odbędzie się w tym tygodniu.

AND - Głos Wielkopolski 25.06.2007