oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(aut. PAP/MPiPS 16-19.11.2007; dps.pl 20.11.2007)16 listopada 2007 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu, na którego czele stanął Donald Tusk. Szefową Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej została Jolanta Fedak (PSL). Obowiązki przekazała jej w siedzibie ministerstwa ustępująca minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

Jolanta Fedak ma 47 lat, mieszka w Zielonej Górze. Dziś jest w woj. lubuskim prawą ręka Józefa Zycha. Wchodzi w skład krajowego Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, jest jednym z czterech wiceprezesów.

Nowa minister pracy urodziła się w Łazach koło Żar. Do podstawówki chodziła pod Zieloną Górą, do szkoły średniej w mieście. Ukończyła Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalność administracja. Pierwsze kroki stawiała w polityce po 1989 r. Wybrała PSL. Przez wiele lat etatowo prowadziła biuro PSL w Zielonej Górze. Uchodzi za zwolennika Waldemara Pawlaka, a w regionie lubuskim za następcę doświadczonego Józefa Zycha.

Organizowała ludowcom kampanie wyborcze do Sejmu, samorządu i w 2000 r. prezydencką Jarosława Kalinowskiego. Sama nie miała szczęścia do wyborów. Przegrywała je za każdym razem: do Sejmu, sejmiku lubuskiego, na prezydenta Zielonej Góry w 2006 r. I ostatnio do Senatu.


Spotkanie Minister Fedak z kierownictwem resortu

- Praca ministra jest dla mnie służbą ludziom. Za wzór stawiam sobie Jacka Kuronia, który nie odgradzał się od ludzi biurkiem oraz Andrzeja Bączkowskiego - człowieka dialogu społecznego - powiedziała Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak na spotkaniu w dniu 19 listopada 2007 roku z kierownictwem resortu.

Spotkanie było poświęcone sprawom bieżącym. Minister przedstawiła swoją wizję pracy w ministerstwie. Podkreśliła, że resort ma służyć ludziom i być przyjazny obywatelom. Każdy z dyrektorów departamentów przedstawił swój zakres obowiązków oraz sprawy, które są w toku i należy je rozwiązać w pierwszej kolejności.