oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Niedługo nadejdzie chyba chwila, gdy kwartalnika MEDI nie będziemy już recenzować. Cienki (36 stron), ukazuje się rzadko, jest w jakimś sensie sponsorowany przez producenta materiałów opatrunkowych... Nie, nie - nie zamierzamy krytykować. MEDI stał się w swojej dziedzinie najlepszym pismem w Polsce (chyba że ukazują się jeszcze periodyki, o których nic nie wiemy). Zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza opieki długoterminowej na pograniczu medycyny, opieki i rehabilitacji. To dokładnie to, czego może oczekiwać personel placówek opiekuńczych różnego rodzaju. Na dodatek, część tekstów przyda się pacjentom, osobom starszym, rodzinom osób schorowanych, personelowi szpitali itd.

Okładka dodatkuW zasadzie chciałoby się jedynie, by MEDI było grubsze, bo tematów przecież nie brakuje, a o niektórych chciałoby się poczytać bardziej szczegółowo. Pismo właściwie należy gdzieś sobie odkładać i przy nadarzającej się okazji wracać do konkretnych artykułów.

Trudno też nie pochwalić relacji, jaka panuje między tekstami merytorycznymi a reklamowymi czy sponsorowanymi. Wydawca - Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem" z Torunia - prowadzi szeroką działalność. Organizuje, znane już w kraju, szkolenia i konferencje. Nie brakuje o nich informacji w omawianym numerze. I dziwne, gdyby było inaczej. Są też reklamy. Jakoś jednak nie przeszkadzają, bo w końcu są ściśle powiązane z tematami artykułów. A że promują tego jednego jedynego producenta ? Cóż - kto zabrania pozostałym konkurować w ten sam sposób...

Młodzi, piękni i zdrowi pewnie nigdy się na MEDI nie natkną, pozostali powinni znaleźć w nim coś interesującego dla siebie.

Najciekawsze artykuły numeru 3/2004 (część wybraliśmy dla Was i są dostępne w DPS Forum):

  • Leczenie usprawniające w opiece długoterminowej (aut. Marek Żak) - wersja on-line...
  • Jak pielęgnować skórę osób przewlekle chorych z nietrzymaniem moczu ?
  • Humanizm i etyka w pielęgniarstwie
  • Program poprawy funkcjonowania osób z chorobami otępiennymi
  • Toruńskie Dni Opieki Długoterminowej 21-23 września 2004 - wersja on-line
  • Kursy dokształcające dla pielęgniarek


Kontakt:

Redakcja MEDI
ul. Żółkiewskiego 33
87-100 Toruń
tel. (56) 659 39 72
fax (56) 659 39 88
e-mail: stowarzyszenie@dompodsloncem.org.pl
internet (informacje o prenumeracie): http://www.dompodsloncem.org.pl