oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Kliknij, by powiększyć!Kwartalnik "Marzenia i Fakty" wydawany jest ze środków PFRON przez łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Pismo jest więc bezpłatne i teoretycznie niewiele możemy za to oczekiwać. Niewiele też otrzymujemy.

Jeśli "Marzenia i Fakty" mają reprezentować życie osób niepełnosprawnych milionowej aglomeracji, to wystawia tejże nader skromną laurkę. Raz na kwartał do ręki dostajemy 36 stron (plus lakierowana okładka) wypełnionych zaledwie w połowie tekstami związanymi z problemami środowiska. Na pozostałych czcionka przekracza niekiedy zdrowy rozsądek i odnosimy wrażenie, że jej wielkość ma zastąpić brakujące teksty. Nie można tego tłumaczyć problemami osób niedowidzących. Zastanawia nas, jak łatwo wydaje się publiczne - bądź co bądź - pieniądze. Jedną stronę zajmuje krzyżówka i uzupełnianka, które rozwiązujemy tylko dla własnej przyjemności. Mało kto zauważy, że rozwiązania można gdzieś wysłać i dostać za nie nagrodę (termin???). Kolejna strona poświęcona jest herbacie - jak się ją parzy i podaje na świecie. Dalszą wypełnia przepis na szaszłyk z kurczaka. Może i to smaczne... Jest też część historyczno - krajoznawcza. Poznajemy pałac w Biskupicach, gdzie dziś znajduje się DPS. Dowiadujemy się o tym w ostatnim zdaniu i to chyba uzasadnia umieszczenie artykułu w "Marzeniach i Faktach". Jest też dwustronnicowy artykuł o ulicy Piotrkowskiej i jej historii, a na deser "spacer po łódzkich zabytkach".

Pozazdrościć łódzkim niepełnosprawnym takiego pisma... Trudno nam wykrzesać z siebie choćby odrobinę optymizmu. Może trzeba zauważyć, że sensowny jest przegląd wydanych w ostatnich latach książek czy reprodukcje prac osób niepełnosprawnych (o podaniu nazwisk autorów już zapomniano). Może trzeba docenić 2 - 3 sensowne teksty, z których jeden: "Wolontariusz czy sympatyk" autorstwa Stanisława Andrzeja Średzińskiego, można przeczytać także w naszym serwisie. Jeśli jednak rozsądnych artykułów jest tak mało, to czy nie warto publikować "Marzenia i Fakty" raz w roku ?


Specjalnie dla użytkowników naszej witryny proponujemy materiał z nr 1/2004 kwartalnika "Marzenia i Fakty": "Wolontariusz czy sympatyk" autorstwa Stanisława Andrzeja Średzińskiego - przeczytaj...


Kontakt:

Marzenia i Fakty
Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych
ul. Sienkiewicza 5
Łódź

e-mail: lson@idn.org.pl