oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz
W połowie stycznia 2011 trafił do nas ostatni ubiegłoroczny numer kwartalnika MEDI. Redakcja wybrała zjawisko depresji na temat wiodący. No i dobrze, wszak prawie każdy z nas co jakiś czas narzeka na zły nastrój.

Gdy przeczytamy dwa duże artykuły na ten temat będziemy już wiedzieć, czy depresja dotyczy także nas i co począć, gdy wszystko wskazuje, że ta przypadłość nas nie ominęła.

Wyjątkowo pasuje do tej problematyki sprawa wypalenia zawodowego. Tu także możemy próbować sprawdzić, ile zostało z naszego początkowego entuzjazmu w pracy. Artykuł na ten temat wyróżniamy jeszcze z innego powodu.

Przeglądając nasze Forum Dyskusyjne z przerażeniem konstatujemy, że uczniowie i studenci zajmują się tylko wypaleniem zawodowym i tylko prace dyplomowe na ten temat akceptowane są przez wykładowców. A może to ci ostatni posługują się uczniami dla potrzeb własnych badań i publikacji? Mamy też wrażenie, że wypalenie zawodowe wcale studiujących nie interesuje, no ale skoro każą pisać na ten temat…

Jak by nie było, MEDI daje wiedzę na tacy – a my proponujemy ją wszystkim zatrudnionym w pomocy społecznej.

W tym numerze pisma mamy też ciekawy materiał na temat stresu w pracy (są skuteczne metody radzenia sobie z nim – nawet bezpośrednio na stanowisku pracy) i wreszcie bardzo przydatny artykuł Patrycji Nocoń omawiających komunikowanie się z osobami mającymi zaburzenia rozumienia. Choć nie taka jest intencja autorki, to informacje z artykułu mogą się przydać również osobom zajmującym się seniorami.
 


Do przeczytania on-line – tylko w serwisie dps.pl:

1.
Pracownicy opieki społecznej a wypalenie zawodowe – czytaj…

2. Komunikacja z chorymi z zaburzeniami rozumienia – czytaj…