oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

Multimedialna galeria sztuki, poezja i opisy łódzkich domów pomocy społecznej znalazły się na prezentacji, którą przygotowało sześć uczennic. Płyta promuje niepełnosprawnych łodzian.

Anita, Joanna, Aleksandra, Katarzyna, Karolina i Magda są słuchaczkami Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Łodzi. Przygotowują się tam do pracy z niepełnosprawnymi. Za miesiąc będą bronić prace dyplomowe. Kilka miesięcy wcześniej wybrały jej temat. - Przebywając wśród niepełnosprawnych zauważyły, że osoby z zespołem Downa, niedorozwojem umysłowym lub schizofrenią nie są dostrzegane przez resztę społeczeństwa - mówi Dorota Wolska-Prylińska, promotor pracy. - I właśnie twórczość artystyczną tych osób postanowiły przedstawić na multimedialnej prezentacji.

Magda Węglewska, jedna z autorek: - Starałyśmy się pokazać, że niepełnosprawni mają taki talent tworzenia jak inni.

Anonimowa praca z DPS przy ul. Krzemienieckiej w AodziSwój projekt nazwały "Spójrz na mnie - jestem". Umieściły tam niezwykłą galerię sztuki - kilkadziesiąt obrazów namalowanych przez podopiecznych 12 łódzkich domów pomocy społecznej. Pomyślały też o dziale terapii, w którym przedstawiły większość stosowanych metod: dogoteriapę, artoterapię, biblioterapię. Na płycie znalazły się też wiersze, które recytują m.in. aktorzy teatru Logos.

Cały projekt okazał się nie tylko pracą dyplomową. Prezentacja może służyć studentom, pracownikom DPS. Jest też doskonałą promocją łódzkiego świata niepełnosprawnych. Całość można oglądać na stronie http://otojestem.w-s.pl.

przyp. DPS Forum: poniżej jedna z prac prezentowanych w projekcie. Pracę można znaleźć na podanej powyżej stronie, a jej autor pozostaje anonimowy.