DPS.PL

Forum dyskusyjne
Dzisiaj jest czw paź 02, 2014 7:22 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
jak u was organizowane sa turnusy 8) , na jakich zasadach organizuje sie opiekę dla mieszkanców- oddelegowanie, we własnym urlopie :lol: np. , kto ponosi koszty dojazdu i dopłaty do turnusu, czy podpisujecie umowę , jeżeli tak to jaką z dyrektorem domu , bardzo proszę o informacje. :D

Tytuł:
Mam te same pytania. Czy możliwe jest aby pracownik DPS był niejako oddelegowany do pracy także na turnusy odbywajace się terenie DPS ?

Tytuł:

Najlepiej jest mieć to uregulowane w formie pisemnej, np. umowy z dyrekcją i tam wszystkie zagadnienia opisać. Formy opieki nad mieszkancami, oddelegowania, odpłatności. Na mieszkańca z I grupą przysługuje opiekun nieodpłatnie. Odnośnie kosztów transportu, to jest to kwestia umowna z organizatorem turnusu. Niektórzy w kosztach zapewniają transport. My przy niedużych odległościach dowozimy własnym transportem. Znam ośrodki, które swój koszt pobytu mieszczą w wysokości dofinansowania - mieszkaniec nie dopłaca! Ofert jest tak dużo, że jest w czym wybierać. Pozdrawiam i miłego wypoczynku, niekoniecznie nad morzem.

Tytuł:

W naszym Domu jedziemy na turnusy jako oddelegowani pracownicy.Koszt turnusu za opiekuna pokrywa PFRON - zalezy ile przyznaja pieniedzy lub oplaca DPS. Poniewaz mamy dzieci i mlodziez niepelnosprawna intelektualnie wystepujemy o dofinansowanie opiekunow. Jedzie np grupa 34 osoby i mamy dofinansowanie np na 20 osob ale nie sposob wyslac 20 opiekunow jedzie ich np 6 a pieniadze za pozostalych pokrywaja koszt ich pobytu i jeszcze cos zostaje na np transport, wycieczki czy cos w tym stylu. To kwestia dogadania sie z organizatorem. Przy wiekszej ilosci uczestnikow wiekszosc ośrodkow oferuje np 1 opiekuna na 10 uczestnikow gratis.

Tytuł:
mowiac o 20 osobach mialam na mysli 20 osob wymagajacych opiekuna.

Tytuł:
Witam!
Chciałem się Was zapytać o to gdzie (do jakich ośrodków) wysyłacie niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców?
Czy macie upatrzone jakieś takie ośrodki, które oferują sensowny program terapeutyczny dla niepełnosprawnych o tym profilu?
Czy też po prostu korzystacie z ośrodków oferujących turnusy ogólnrozwojowe?
Proszę o odpowiedź zarówno córkęmirkę jak i innych wysyłających na takie turnusy.
Pozdrawiam wszystkich :D

Tytuł:

bambo pisze:
Witam!
Chciałem się Was zapytać o to gdzie (do jakich ośrodków) wysyłacie niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców?
Czy macie upatrzone jakieś takie ośrodki, które oferują sensowny program terapeutyczny dla niepełnosprawnych o tym profilu?
Czy też po prostu korzystacie z ośrodków oferujących turnusy ogólnrozwojowe?
Proszę o odpowiedź zarówno córkęmirkę jak i innych wysyłających na takie turnusy.
Pozdrawiam wszystkich :D

Ja korzystam z ogólnie dostępnych turnusów. Oczywiście z tych gdzie w ofercie jest zaznaczone ze jest on przeznaczony rowniez dla niepelnosprawnych intelektualnie. Wlasnie wrocilam z turnusu w Berennej w Beskidzie Sląskim Serdeczniue polecam.Pelen profesjonalizm,znakomita baza,serdeczni ludzie,doświadczeni organizatorzy. Turnus byl super.

Tytuł:
Znam ośrodek w Brennej. Wielokrotnie korzystaliśmy właśnie z oferty STEFANKI. Rzeczywiście można tam z czystym sumieniem wysłać upośledzonych umysłowo mieszkańców i wcale nie muszą tak jak to się zdarza w innych miejscach siedzieć osobno, albo jadać posiłki o innej porze. Ponadto zawsze turnus w Brennej oferuje cały program zajęć właśnie dla takich uczestników, co niestety bardzo rzadko ma miejsce.
Jednak ile razy można jeździć w to samo miejsce... Piszę właśnie dlatego, by znaleźć coś podobnego, ale w innym miejscu.

Polecam Panorane Morska w Jarosławcu Jeżdzimy tam od lat bardzo dobre jedzenie i supre oferta zajęciowa zero nudy. Nie spotkałam się z przypadkiem ze na op I gr turnus jest za darmo. PRFRON przyznaje dofinansownia w zależności od grupy. Brakującą kwotę dopłacają mieszkancy również do pobytu opiekuna. Dowóz na turnus zapewnia dps. O zasadach pobytu na turnusie to najlepirj wypowie się PIP. gdyby dps musiał zapewnić wszystko jak oni wskża to masakra nikogo nie wysyłali by na turnusy

A ja polecam inny ośrodek. Znajomi byli tak już kilka razy i za każdym razem okazywało się, że wczasy rehabilitacyjne które się tam odbywały były bezkonkurencyjne. Ten ośrodek to Zagórzanka

Jestem oddelegowana na turnus rehabilitacyjny wraz z innymi koleżankami jako opiekun naszych mieszkańców podczas trwania turnusu. Mam pytanie jak rozliczane są godziny pracy podczas turnusu. Czy po powrocie będę miała jakieś godziny do odebrania, awentualnie dodatkowe wynagrodzenie. Proszę o odpowiedź.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.