DPS.PL

Forum dyskusyjne
Dzisiaj jest pt lip 25, 2014 7:47 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Witam jestem w trakcie pisania Pracy Dyplomowej na Temat "Indywidualny Plan Opieki - główne założenia Pracownik pierwszego kontaktu " Moj problem polega na tym ,że nie potrafie znaleśc materiałów dotyczących tego tematu,bardzo prosze o pomoc lub co kolwiek co pomogło by mi znaleśc te materiały.Głównie zalezało by mi na materiałach dotyczacych Pracownikach Pierwszego Kontaktu bona ich temat nie mam prawie nic z Góry Bardzo Ci DZIEKUJE ..Pozdawiam Ania

Tytuł:
Na ten temat to zbyt wiele jeszcze nie napisano...... dr Zbigniew Tarkowski z fundacji Orator z Lublina z pewnością coś opublikował na ten temat , ale dostęp do tych pozycji jest mierny... Łucja Kozaczuk. Terapia zajęciowa w DPS... -może coś wspomina na ten temat..; może coś we "Wspólnych Tematach"??? +Dziennik Ustaw z rozporządzeniem o DPS

Tytuł:
Po pierwsze to nie indywidualny plan opieki, a i. p. wspierania. Po drugie materiałów należy szukać w domach pomocy społecznej (procedury, zakresy czynności, regulaminy, instrukcje) i rozporządzeniu (nowe rozporządzenie). W trakcie pracy można opracować różne modele podejścia do tego zagadnienia: skład zespołu, zarządzanie IPW, metodologia tworzenia planu oraz diagnoza. Po trzecie warto skoncentrować się na różnicach w funkcjonowaniu takich zespołów w DPS dla osób starszych, psychicznie chorych i niep. intelrktualnie. Po czwarte ważne są powiązania pomiędzy organizacją domu i funkcjonowaniem zespołów (czy w domu są stworzone warunki organizacyjne sprzyjające realizacji PIW i funkcji Pracownika Pierwszego Kontaktu). Praca bardzo ciekawa! http://strony.wp.pl/wp/dpsbabinski25/

Tytuł:
jest publikacja pt. "Plan opieki indywidualnej w do mu pomocy społecznej" Z. tarkowskiego i C. Jurkiewicz Wyd. Fundacji "ORATOR", Lublin 1997

Tytuł:
Jestem młodym stażem pracownikiem socjalnym.Muszę stworayć Indywidualny Plan Wsparcia. Czy mogę liczyć na podpowiedź lub formularze jak to ma wyglądać?Dziękuję bardzo!!!

Tytuł:
Niestety nie ma wzoru i.p.w.każdy dps sam opracowuje taki plan. u nas składa sie z 8 kart. 1. strona tytułowa ( kogo dotyczy, data przyjęcia do dps, oraz kto jest pracownikiem pierwszego kontaktu), 2.plan wspierania na dany rok ( tu wpisy co planujemy dla danego mieszkańca) 3. podsumowanie planu z danego roku,4. informacja o odbytych spotkaniach ( data kiedy odbyło sie spotkanie i w jakim celu np. ustalenie planu wspierania na dany rok albo gdy coś złego dzieje się z mieszkańcem np rozwiązanie sytuacji konfliktowej)5.pracownik socjalny ( tu wpis robi p.s co w danym roku robił dla mieszkańca ze strony pracy socjalnej) 6.instr. terapii zaj. (wpis instruktora),7. psycholog (wpis psychologa) 8. rehabilitant (wpis rehabilitanta).
Tyle pokrótce , ciężko to wytłumaczyć na piśmie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.