DPS.PL

Forum dyskusyjne
Dzisiaj jest pt lip 25, 2014 9:34 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: praca opiekuna
Witam serdecznie.Czy ktoś mógłby mi napisać ile godzin tygodniowo pracuje opiekun?40?Jak godziny rozkładają się na co dzień?Rozumiem,że pracuje się w sobotę i w święta tak?Czy mógłby mi ktoś rozpisać swój tydzień pracy?To bardzo ciężka praca?Ile zazwyczaj macie pod sobą mieszkańców?Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć?Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź. :)

Tytuł:
U mnie to wygląda tak. 40h tygodniowo 8h dziennie praca w trybie trzyzmianowym. Pracuje w niedzielę i święta (oczywiście nie wszystkie). Tygodnia pracy Ci nie na pisze bo on różnie wygląda dostaje grafik na cały miesiąc i różnie on wygląda w każdym miesiącu.
Praca lekka nie jest (ja akurat pracuje z przewlekle psychicznie chorymi to się nie nadźwigam) bardzo ciężka też nie. Dużo zależy też od podejścia do pracy.
Na moim dziale przebywa obecnie 46 mieszkańców dyżur ranny 3-5 opiekunów popołudniu 2-3 nocka - 2.
Wynagrodzenie najniższa krajowa + dodatek za każdą nockę coś koło 9zł wychodzi. Do tego co roku trzynastka + bony na święta a na koniec tego roku dodatkowo premie po 200 zł nam się trafiły. Pozdrawiam

Tytuł:
Bardzo,bardzo dziękuję za odpowiedź. :D

Tytuł:
40 godzin tyg na 3 zmiany.Ok 1200zł na rekę

Tytuł:
My pracujemy w systemie 12 godzinnym średnio na tydzień 40 godz,na 26 podopiecznych 1 opiekunka czasami 2 i 1 pokojowa (czasem bez pokojowej),która nam we wszystkim pomaga,Pensja na rękę 1400.Jest to dom dla przewlekle somatycznie chorych ale są u nas osoby z zaburzeniami psychicznymi jak i fizycznie niepełnosprawni,jest dużo przenoszenia na wózki.

Tytuł:
Do Ja.U nas w dps na pierwszej zmianie są 2,3 os.Na drugiej zmianie 1.Nigdy pokojowa nie pomaga,nieraz karmić na drugiej zmianie.Mamy za to sanitariusza,więc nic nie dzwigamy.

Tytuł:

U nas -dom dla przewlwkle psychicznie chorych 2opiekunki na 26 chorych, czasami opiekun,ale ma do obejścia 3 kondygnacje plus 2 oddzielne budynki,, gdzie mieszkają alkoholicy.Razem 130 osób.pokojowe zajmują się miernie konserwacją powierzchni płaskich, mieszkaniec ich obchodzi tylko wtedy gdy trzeba wynieść śmieci.Jak któryś szaleje i trzeba przymus bezpośredni zastosować , to konserwator , czy palacz jakby nie pracował w tym domu-on nie jest od pomagania nam.

Tytuł:
palacz od palenia:))

Tytuł:
U nas pracuje się w systemie dzień,noc i dwa dni wolnego po 12 godzin.Około1200zł netto

Tytuł:
siska pisze:
Do Ja.U nas w dps na pierwszej zmianie są 2,3 os.Na drugiej zmianie 1.Nigdy pokojowa nie pomaga,nieraz karmić na drugiej zmianie.Mamy za to sanitariusza,więc nic nie dzwigamy.

Do siska
My za to nie mamy żadnych sanitariuszy i same dźwigamy i przenosimy na wózki(po wykonaniu toalety całego ciała) lub do kąpieli.Wskaźnik zatrudnienia w dziale op-terap. w naszym domu wynosi 0,6 ale o tym możemy tylko pomarzyć.Jest podnośnik ale nie wszystkich się da na nim podnosić bo boimy się ,że zrobimy podopiecznym krzywdę.BHP-owca nie ma u nas bo jakoś tak szybko zmieniają pracę i do tego zabrano nam warunki szczególne.Praca bardzo ciężka ale mam wiek w którym , gdybym się zwolniła to nie znajdę pracy.Pozdrawiam i zazdroszczę Ci chociaż też bardzo lubię swoją pracę

Tytuł: Do ja
w Dps dla os.niepełnosprawnych fizycznie muszą być sanitariusze,taki jest wymóg.A tak praca jak w innych Dps:)

Tytuł:
siska to jest dom dla somatycznie przewlekle chorych,tylko teraz posyłają wszystkich do takiego dps-u nawet nie wiem po co taki podział dps-ów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.