DPS.PL

Forum dyskusyjne
Dzisiaj jest wt wrz 30, 2014 6:52 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
witam chciałem się dowiedzieć jakie są opłaty za pobyt w dps, a dokładnie w jaki sposób są wyliczane, moja śp babcia miała 1000zł renty I gr za pobyt płaciła 800zł, mój dziadek ma rente I gr, inwalide wojennego i do tego emeryture w sumie jakieś 4000zł i powiedzieli że jakieś 2500zł za pobyt. na pobyt babci wystarczyło 800 zł w tym leki wyżywienie i opieka, ale dziadek musi zapłacić więcej bo więcej ma? nie zapominając że koszty leków odpadają bo jako kombatant wojenny ma wszystkie leki za darmo

czy ktoś mi to wyjaśni ??

Tytuł:
płaci się tyle ile wynisi koszt pobytu w danym domu wynika to z ustawy o pomocy społecznej, no i musi pozostać osobie umieszcznej 30% dochodu na własne wydatki.Jeżeli ktoś nie ma takiego dochodu to dopłaca rodzina ,jeżeli rodzina jest w trudnej sytuacji to płaci gmina. Babcia płaciła tyle bo może była umieszczona przed zmianą przepisów.Jeżeli ten dziadek z duża rentą to jej mąż to dopłacałby obecnie do jej pobytu. Proszę poczytać ustawę o pomocy społecznej!!!

Tytuł:
heh ustawa o pomocy społecznej ma 87 stron i jest napisana językiem króry zrozumie tylko ten co ją pisał, ale do rzeczy, prośił bym o ktutkie pojaśnienie w języku ludzkimjak to działa, tak dziadek jest mężem mojej Śp babci, po drugie jeżeli koszt byłby wyższy niż te 800 zł które babcia płaciła to raczej gmina by nie dopłacała do interesu choć by tlatego że dziadek ma 4000 zL renty i on mugł by sfinansofać reszte a tak nie było tym bardziej że niema nikogo na utrzymaniu itd.

Tytuł:

Dla osób przyjętych po 1 stycznia 2004:
Koszt pobytu w dps np: 2500 zł
Opłata wnoszona przez mieszkańca 70% dochodu (przychód po odjęciu składek na KCh i podatku) np 1000 zł
opłata wnoszona przez babcię (0,7 x 1000 zł) = 700 zł
pozostałość 2500-700 = 1800 zł (gmina wspólnie z rodziną w tym wypadku mąż).
Dom zwraca jedynie za leki do wysokości limitu i musi to być uwidocznione na fakturze za leki lub materiały pomocnicze. Pozostałe koszty ponosi mieszkaniec. Dobrze jak współmałżonek ma darmowe leki i lekarz rodzinny łaskawy będzie wypisywać, ??????.
Jeżeli przyjęta przed 1 stycznia 2004 to tylko mieszkaniec 70% dochodu resztę pokrywa państwo w postaci dotacji celowej z budżetu wojewody, która z reguły nie pokrywa pełnych kosztów i tak się klepie bidę.
Jeżeli dziadek ma zamiar skorzystać z usług w postaci pobytu w domu pomocy to będzie płaciła całość ale nie więcej niż 70% renty.

Tytuł:
dzięki za wytłumaczenie tego wszystkiego, jeszcze tylko jedno pytanie bo niewiem czy dobrze zrozumiałem, te 70% jest odbijane tylko od renty czy od całości dochodu np. renty, emerytury, dodatku kombatanckiego (chć dodatek chyba jest wlichony w rente ale, niewiem dokłanie)

Tytuł:

Od całości dochodów

Tytuł: Koszty leków
A jak wygląda sprawa leków. Kto ponosi koszty leków? Pensjonariusz DPS czy DPS?

za wszystkie leki refundowane płaci dps leki pełnopłatne pokrywa mieszkaniec ze swoich 30%

Tytuł: opłaty za DPS
jak jest z oplatami w przypadku choroby osoby bedacej w DPS czy rodzina która placi do pełnej wysokości za pobyt pomimo że ta osoba była w szpitalu ma zaplacić wszyscy jesteśmy przecież ubezpieczeni aDPS żąda zapłaty za nie bycie w DPS i chorowanie

Tytuł:
Nie płaci się za 21 dni w roku nie bycia w dps, bez względu jak długo się jest w szpitalu. Miejsce jest i czeka a to kosztuje

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.