DPS.PL

Forum dyskusyjne
Dzisiaj jest sob lip 26, 2014 8:13 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Może ktoś z Was na forum napisze na co trzeba zwrócić uwagę na egzaminie na opiekuna medycznego?W najbliższym czasie mam mieć taki egzamin a jesteśmy pierwszym rocznikiem w szkole na tym kierunku.
Pozdrawiam

Tytuł:
Podbijam. Mogło by ruszyc troche to forum, bo wiadac, ze kazdego roku sporo ludzi zaczyna sie ksztalcic w zawodzie...wszelkie informacje bylyby pomocne...niech ruszy jakas dyskusja, kazdy moglby podac swoje spostrzezenia, doradzic itp Pozdrawiam

Witam,ja takze bede zdawac egzamin zewnetrzny w tym roku dokladnie 1lipca.Wnaszej szkole podczas zajec na pracowni higieny duzy nacisk instruktorka kladzie na bezpieczenstwo pacjenta i higiene,na zmiane rekawiczek,mycie rak dezynfekcje rak,na przygotowanie tacy .Na egzaminie beda3 zabiegi laczone,trzeba bedzie je w odpowiedniej kolejnosci wykonac,potem zaprezentowac przed komisja.Szczerze powiem mam strach przed tym egzaminem , w ubieglym roku 3 dziewczyny nie zdaly bo zle umyly glowe.Niewiem jak u Ciebie w szkole,ale my juz mamy zakonczona czesc teoretyczna,teraz tylko praktyka nam zostala i pracownia higieny wlasnie.Milo by mi bylo,jak bys sie do mnie odezwala oj nr gg 13700192 pozdrawiam :)

Tytuł:
teraz ,zeby miec dyplom opiekuna w dps trzeba zdac egzamin panstwowy - czesc praktyczna jest bardzo ciezka :D trzeba napisac projekt ,ktory ma sie nijak do realiow -ale zycze powodzenia

Tytuł:
Myśmy ćwiczyli pisanie projektu przez cały II rok! Na każdą praktykę (co dwa tygodnie) musieliśmy napiać projekt opieki dla innej osoby z "naszych" podopiecznych. W domu łatwo jest napisać, bo teorię ma się w notatkach lub kompie, a osobę zna się choć z kilku godzin przebywania z nią, no i nie ma ograniczenia czasowego do 180 minut. To ostatnie można wyćwiczyć, ale... teorię trzeba mieć "w małym paluszku", umieć sprawnie rozpoznawać potrzeby i problemy podopiecznego znanego tylko z opisu przypadku, znać doskonale techniki i metody pracy i dobrze orientować się w dokumentacji jaką może mieć podopieczny przebywający w dps. Na egzaminie prawie wszystkim brakło czasu, mimo, że tegoroczny przypadek na egzaminie był podobno łatwy.

Tytuł:
nie jest tak źle pod warunkiem że ma się jakiekolwiek wiadomości w głowie najgorsze jednak są nerwy dlatego bądźcie opanowane życzę powodzenia!!!!!!!!!!

W tym roku zdawalem ten egzamin, Nie jest ciezki ale schemat trzeba poznac i zapamietac .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.