DPS.PL

Forum dyskusyjne
Dzisiaj jest pt sie 01, 2014 8:46 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Bardzo proszę o pomoc, podzielcie się doświadczeniem i wiedzą, jak wyglądają u Was Indywidualne Plany Wsparcia? Muszę stworzyć nowy, a nie mam pojęcia czym się kierować?

Tytuł:
teraz u nas plany prowadzi sie juz 12 lat a wy sie budzicie...

Tytuł:
nie ma wzoru na plan wspierania. każdy dps ma swój opracowany przez pracowników. nasz jest taki :1 strona imię nazwisko i data przyjęcia mieszkańca oraz osoba pierwszego kontaktu (imię i nazwisko).2 strona: plan wspierania na rok 2011(Tu opisujemy zaplanowane działania wobec tej osoby, a także podsumujemy rok poprzedni , co udało sie zrealizować a co nie),3strona, informacja o odbytych spotkaniach (tu piszemy kiedy było spotkanie i w jakim celu.4. instruktor terapii zajęciowej (tu wpis instruktora co robi z danym mieszkańcem )5.pracownik socjalny(tu wpis pracownika co udało mu sie zrobić w sprawach dotyczących mieszkańca). Wpisy na 1 i 2 stronie robi osoba pierwszego kontaktu jako ta odpowiedzialna i ona sie podpisuje. 6. fizjoterapeuta(wpis czy bierze udział w ćwiczeniach). Na każdej stronie daty i podpis danego pracownika.
Tak to mniej więcej wygląda.

Tytuł:

podaj swojego meila to Ci prześlę

Tytuł:

:P ja też poszukuje informacji na ten temat.Jeżeli wiecie jak to robić napiszcie

Tytuł:

U mnie są ,specjalne zeszyty do prowadzenia planów.Pierwsze strony trzeba wypełnić informacjami o danym mieszkańcu czyli kiedy przyjęty do DPS,czy ma rodzinę,czy utrzymuje kontakt z rodziną ,jaki jest stan chorobowy, czy jest samodzielny, czy wymaga całodobowej opieki.Potem wyszukujesz dla niego celi.np..usprawnianie psychiczne i fizyczne...albo udział w terapii zajęciowej...albo podtrzymywanie wyuczonych nawyków higienicznych.i co dwa trzy miesiące opisujesz czy coś się zmieniło,czy może jest bez zmian.Co pół roku robisz ocenę półroczną.To bardzo proste tylko trzeba pamiętać ,że każdy z twoich podopiecznych jest inny,ma inny rodzaj upośledzenia i nie każdemu możesz dawać te same cele.Wiadomo ,że osobie która jest w stanie leżącym i wszystko za nią trzeba robić nie dasz celu ...podtrzymanie wyuczonych nawyków higienicznych ale dbanie o higienę mieszkańca .Bo w takiej sytuacji ty sam musisz zadbać o jego higienę.Jeśli ktoś będzie miał z tym problem chętnie pomogę.A tak przy okazji mam swój osobisty blog www.garfild-sara.blogspot.com Zapraszam serdecznie.

Mam prośbę czy można prosić o wysłanie Indywidualnego Planu Wsparcia uzupełnionego na adres Iwi1d@interia.pl.
Z góry bardzo dziękuję.

Iwona3d pisze:
Mam prośbę czy można prosić o wysłanie Indywidualnego Planu Wsparcia uzupełnionego na adres Iwi1d@interia.pl.
Z góry bardzo dziękuję.

Po pierwsze to każdy dps ma inny plan wsparcia u nas jest 5 działów : aktywność, funkcjonowanie w społeczeństwie, higiena osobista, odżywianie i sprawność fizyczna.

Po drugie jest ochrona danych osobowych, więc nie ma możliwości pokazywania kogoś osobistego planu wsparcia, nawet do domu nie mogę wziąć żeby uzupełnić, muszę to zrobić na miejscu, nie mówiąc już o kopiowaniu, także nie wiem kto Ci takie coś wyśle.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.