RELACJE Z PLACÓWEK

 5,7 mln zł dla pracowników DPS w podziękowaniu za opiekę nad podopiecznymi

Prezydent Miasta łodzi, Hanna Zdanowska, przekazała symboliczny czek, który w imieniu 13 miejskich placówek, odebrali dyrektorzy i pracownicy trzech DPS.
5,7 mln zł na dodatki do pensji i inne wsparcie dla kilkuset opiekunów pensjonariuszy z łódzkich domów pomocy społecznej. To podziękowanie dla tych, którzy byli przy seniorach i osobach chorych w dobie pandemii.

Źródło: https://...
 zobacz więcej

 Sanepid zleca test na COVID-19 dla nowych mieszkańców DPS

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna wystawia zlecenie na wykonanie testu na obecność koronawirusa osobom, które mają być objęte opieką długoterminową i ubiegającym się o pobyt w domach pomocy społecznej – wynika z przedstawionej przez resort zdrowia strategii walki z COVID-19. Na razie szczegóły i sposób postępowania w praktyce nie są do końca znane, ale niebawem pojawi...

 zobacz więcej

 100 tysięcy maseczek oraz 67 tysięcy rękawiczek jednorazowych dla łódzkich DPS-ów

100 tysięcy maseczek oraz 67 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych - takie zabezpieczenie w środki ochrony trafiło wczoraj do 13. łódzkich domów pomocy społecznej, gdzie przebywa ok. 2000 seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Opiekuje się nimi 1300 pracowników.
Warte około pół miliona złotych maseczki oraz rękawiczki pozwolą zabezpieczyć potrzeby łódzkich DPS na miesi...
 zobacz więcej

 Profilaktyczne badania pracowników w łódzkich DPS-ach pod kątem zakażenia koronawirusem

Już 265 pracowników łódzkich domów pomocy społecznej zostało profilaktycznie przebadanych pod kątem zakażenia koronawirusem. To osoby, które opiekują się seniorami i osobami z niepełnosprawnościami przebywającymi w DPS-ach. Wymazy pobierane są przez pracowników karetki do wymazów, czyli tzw. wymazobusu, który finansuje miasto.
Od soboty 18 kwietnia, na zlecenie łódzkiego sanepid...
 zobacz więcej