RELACJE Z PLACÓWEK

 Świąteczne videospotkania z rodzinami w łódzkich DPS

Osoby przebywające w domach pomocy społecznej lub zakładach opiekuńczo-leczniczych, ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem, mają ograniczony bezpośredni kontakt z rodzinami oraz bliskimi. Łódzkie placówki postanowiły rozwiązać ten problem - udostępniają mieszkańcom tablety i laptopy, dzięki którym nawet osoby obłożnie chore mogą zobaczyć rodzinę, porozmawiać z bliskim. ...
 zobacz więcej

 Szczepienia pensjonariuszy w łódzkich DPS-ach

We wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy społecznej. W sumie z 15. łódzkich DPS do zaszczepiania zgłosiło się około 1400 pensjonariuszy. Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera dostało 630 szczepionek dla seniorów i osób chorych; Miejskie Centrum Medyczne "Górna" kolejne 140. Dodajmy, że do MCM im. Jonschera dotarło też 180 szczepion...
 zobacz więcej

 Łódzki szpital i Domy Pomocy Społecznej zakupiły nowy sprzęt do walki z COVID-19 dzięki wsparciu darczyńcy

Dzięki darowiźnie Pana Wiesława Cholewy, Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi kupiło 26 pomp infuzyjnych – jednostrzykawkowych, które zainstalowano w nowoutworzonym oddziale dla chorych na COVID-19 w Centrum. Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi z kwoty 125 tys zł otrzymał 48 232 zł na zakup 3 śluz dezynfekcyjnych. Będą one wykorzystywane w:
DPS, ul. Paradna 36 ...
 zobacz więcej

 Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Gródku

Niestety potwierdziły się informacje, iż w DPS w Gródku jest koronawirus u pacjentów i mieszkańców. Mamy nadzieję, że jednostka szybko się z nim upora i wszyscy wrócą do zdrowia.

...
 zobacz więcej

 5,7 mln zł dla pracowników DPS w podziękowaniu za opiekę nad podopiecznymi

Prezydent Miasta łodzi, Hanna Zdanowska, przekazała symboliczny czek, który w imieniu 13 miejskich placówek, odebrali dyrektorzy i pracownicy trzech DPS.
5,7 mln zł na dodatki do pensji i inne wsparcie dla kilkuset opiekunów pensjonariuszy z łódzkich domów pomocy społecznej. To podziękowanie dla tych, którzy byli przy seniorach i osobach chorych w dobie pandemii.

Źródło: https://...
 zobacz więcej

 Sanepid zleca test na COVID-19 dla nowych mieszkańców DPS

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna wystawia zlecenie na wykonanie testu na obecność koronawirusa osobom, które mają być objęte opieką długoterminową i ubiegającym się o pobyt w domach pomocy społecznej – wynika z przedstawionej przez resort zdrowia strategii walki z COVID-19. Na razie szczegóły i sposób postępowania w praktyce nie są do końca znane, ale niebawem pojawi...

 zobacz więcej

 100 tysięcy maseczek oraz 67 tysięcy rękawiczek jednorazowych dla łódzkich DPS-ów

100 tysięcy maseczek oraz 67 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych - takie zabezpieczenie w środki ochrony trafiło wczoraj do 13. łódzkich domów pomocy społecznej, gdzie przebywa ok. 2000 seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Opiekuje się nimi 1300 pracowników.
Warte około pół miliona złotych maseczki oraz rękawiczki pozwolą zabezpieczyć potrzeby łódzkich DPS na miesi...
 zobacz więcej

 Profilaktyczne badania pracowników w łódzkich DPS-ach pod kątem zakażenia koronawirusem

Już 265 pracowników łódzkich domów pomocy społecznej zostało profilaktycznie przebadanych pod kątem zakażenia koronawirusem. To osoby, które opiekują się seniorami i osobami z niepełnosprawnościami przebywającymi w DPS-ach. Wymazy pobierane są przez pracowników karetki do wymazów, czyli tzw. wymazobusu, który finansuje miasto.
Od soboty 18 kwietnia, na zlecenie łódzkiego sanepid...
 zobacz więcej